موج
کدخبر : ۳۸۵۷۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-385730

مهدی قلیان:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ظرف دو هفته گذشته، بیماران مراجعه ‌کننده، ۵۰ درصد افزایش یافته‌اند و در شرایط قرمز فقط رده‌های شغلی یک اجازه فعالیت دارند و مراکز جامع خدمات سلامت تا ساعت ۱۹ به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: ظرف دو هفته گذشته بیمارانی که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه می‌کنند، ۵۰ درصد افزایش یافته‌اند.

مهدی قلیان در ادامه این خبر افزود: در شرایط قرمز فقط رده‌های شغلی یک اجازه فعالیت دارند و مراکز جامع خدمات سلامت تا ساعت ۱۹ به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند و در برخی از مراکز که حجم بیماران بالا است خدمات تا ساعت ۲۱ ارائه می‌شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه پاسخگویی تست بیماران ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت انجام می‌شود، افزود: متاسفانه حجم بیماران افزایش چشمگیری یافته است از همین رو مشهد وارد شرایط قرمز شد.

وی همچنین برافزایش بیماران تاکید کرد و ادامه داد: ظرف دو هفته گذشته بیمارانی که به مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه می‌کنند، ۵۰ درصد افزایش یافته‌اند.

قلیان عنوان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی در خراسان رضوی در حال افزایش است، تمامی مراکز بیمارستانی اعم از دانشگاهی و غیر دانشگاهی و مراکز منتخب کرونا برای خدمات‌رسانی و پذیرش بیماران آماده هستند، اما به طور حتم با افزایش تعداد بیماران کیفیت خدمات‌رسانی می‌تواند تحت تاثیر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه موضوع کرونا در خراسان رضوی جدی است و نباید به آن نگاه ساده انگارانه داشت،تصریح کرد: به طور حتم کنترل چرخه انتقال ویروس کرونا تنها با همکاری‌های موثر مردم امکان‌پذیر است.

قلیان در خاتمه متذکر شد: از عموم مردم درخواست می‌شود ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، حفظ فاصله اجتماعی، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و استفاده از ماسک تا حد امکان در خانه بمانند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها