موج
کدخبر : ۳۸۴۹۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384901

شاپور بدیعی:

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: خوشبختانه با وجود حجم زیاد بیماران به‌ویژه در ایام موج‌های کرونایی هیچ گونه کمبود تختی برای بیماران کرونایی و غیرکرونایی نداشتیم و مشکل کمبود نیروی انسانی نیز برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، شاپور بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: آماده باش بیمارستان‌های خراسان رضوی زیر پوشش این دانشگاه برای مقابله با وضعیت بحرانی کرونایی.

شاپور بدیعی همچنین گزارش داد: بدین منظور تخت‌های بیشتری برای بیماران کرونایی فعال شده است، اما این امر به معنای فراموشی غیرکرونایی‌ها نبوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه اضافه کرد: خوشبختانه در موج چهارم کرونا بیشترین آمار بهبودی و کم‌ترین آمار فوتی را در بیمارستان‌های مشهد شاهد بودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خوشبختانه با وجود حجم زیاد بیماران به‌ویژه در ایام موج‌های کرونایی در خراسان رضوی هیچ گونه کمبود تختی برای بیماران کرونایی و غیرکرونایی نداشتیم و مشکل کمبود نیروی انسانی نیز برطرف شد.

بدیعی تصریح کرد: از مردم تقاضا می‌کینم برای موارد غیراورژانسی از ورود به بیمارستان‌ها خودداری کنند.

شایان ذکر است ۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد و تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور به بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

همچنین لازم بذکر است وزارت بهداشت، درمان و آموزش، پزشکی اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۴ هزار و ۱۲۷ تن رسید.

در خاتمه باید گفت: هم اکنون مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۹۲ هزار و ۸۰۹ نفر رسیده و تا کنون ۲ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و سه هزار و ۱۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها