موج
کدخبر : ۳۸۴۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384523

علی روحبخش:

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: کمبود‌هایی در داروی شیمی درمانی و تب مالت وجود دارد و در تلاش هستیم که با پیگیری‌های صورت گرفته در اسرع وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأمین شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی روحبخش مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: وضعیت دارو‌های کرونایی و تأمین سایر دارو‌ها در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطلوب است و خوشبختانه مشکلی در تأمین دارو‌های کرونایی نداریم.

علی روحبخش همچنین در ادامه افزود: ضمن اینکه دارو‌های پیوندی نیز در وضعیت متعادل است و با وجود کمبود، نیازشان برطرف شده است همچنین مشکل انسولین‌ها برطرف شده و همه انواع انسولین موجود است.

مدیر امور دارو  دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: کمبود‌هایی در داروی شیمی درمانی و تب مالت نیز وجود دارد و در تلاش هستیم که با پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان غذا و دارو، داروی تب مالت در اسرع وقت و داروی شیمی درمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأمین شود.

روحبخش در خاتمه تصریح کرد: مجوز عرضه داروی رمدسیویر به داروخانه‌های هلال احمر، امام، ۲۲ بهمن، سرپایی اورژانس عدالتیان و حضرت رسول (ص) به بیماران کرونایی در مشهد غیربستری که با تجویز پزشک نیازمند این دارو هستند داده شده است و داروخانه‌های مجوزدار باید این دارو را با نسخه پزشک به بیماران عرضه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها