موج
کدخبر : ۳۸۴۵۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384507

ارژنگ عزیزی:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: تا به امروز ۱۰۱ هزار تن گندم به ارزش ۵۰۸ میلیارد تومان ازکشاورزان استان خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ارژنگ عزیزی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در بازدید از مراکز خرید تضمینی گندم در شهرستان گرمی به همراه رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: نزدیک ۳۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شده و حداکثر تاخیر در پرداخت بهای گندم، ده روز بعد از تحویل بوده است.

وی بیان کرد: بواسطه خشکسالی‌ شدید در سال زراعی جاری میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد کاهش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در ادامه از یک طرح تولیدی لبنیات  که تا یکماه آینده در شهرستان گرمی به بهره برداری خواهد رسید ، بازدید کرد.

عزیزی گفت: برای این طرح بیش از ۱۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که بیش از پنج میلیارد تومان آن تسهیلات ارزان قیمت بانکی بوده است.

وی اظهار کرد:  ظرفیت این واحد جذب روزانه ۵۰ تن شیرخام خواهد بود که پیش بینی می شود حداکثر تا یکماه آینده مورد افتتاح و به بهره برداری قرار گرفته و ۳۰ تا ۴۰ نفر اشتغال پایدار داشته باشد.

بازدید از یک واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه ای که در سه ماهه اول امسال با پیگیری های فرمانداری بعد از ۱۰ سال راکد بودن ، احیا شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود، بازدید شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها