موج
کدخبر : ۳۸۴۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384467

به گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان؛

طبق گزارش ایستگاه های محیط زیست استان هرمزگان، شاخص کیفیت هوا در بندرخمیر از مرز قرمز عبور و در رده بندی بنفش و بسیار ناسالم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بنابر داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور، امروز (7 تیرماه) شاخص کیفیت هوای بندر خمیر در وضعیت بنفش یعنی بسیار  ناسالم قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه محیط زیست بندرخمیر، شاخص هوای این شهرستان طی ساعات پیش از ظهر امروز از حد استاندارد گذشت و عدد 212 را نشان داد همچنین میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی  شاخص هوای بندر خمیر در ساعات جاری در رده بندی بنفش یعنی بسیار ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان این شهرستان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

به گزارش موج، در همین ساعات ایستگاه محیط زیست بندرعباس شاخص کیفیت هوای این شهرستان را 55 نشان و آن را در رده بندی زرد یعنی قابل قبول قرار دادند،  میزان آلاینده موجود در هوای بندرعباس نیز 2.5pm گزارش شده است.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها