موج
کدخبر : ۳۸۴۰۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384071

مهدی زاده با اشاره به اینکه ۸۰ درصد آب آشامیدنی مردم البرز از سفره های زیر زمینی است گفت: وضعیت مصرف آب البرزنشینان نارنجی شد.

به گزارش خبرگزاری موج  البرز، « ذوالفقار مهدی زاده» در جمع خبرنگاران با اعلام وضعیت نارنجی مصرف آب در البرز گفت: میزان مصرف آب و محدودیت منابع آبی استان البرز قابل تأمل است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز افزود: استان البرز با جمعیت در حال رشد بیش از سه میلیون نفری است که متناسب با این میزان جمعیت ۸۰ درصد مردم از آب آشامیدنی سفره های زیر زمینی  و ۲۰ درصد از آب سدها استفاده می کنند.

وی با اشاره به اهمیت رعایت صرفه جویی آب بیان کرد: خشکسالی و گرمای پیش بینی شده که در ۵۰ سال گذشته کم سابقه بوده است این استان را با مشکل کم آبی مواجه کرده است.

وی اظهار کرد: همچنین شاهد کاهش ۳۸ درصدی بارش ها در استان البرز طی سال جاری نسبت به سال مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم.

مهدی زاده ادامه داد: قطعی گاه و بی گاه برق، افزایش میزان دمای هوا و ... زمینه کاهش ذخایر آب شرب در مسیر توزیع در شبکه را ایجاد کرده است.

به گفته وی، در آینده نزدیک با تنش جدی در خصوص تأمین آب شرب روبه رو هستیم و این در حالی است که صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب می تواند تابستان کم تنش آبی را در البرز احیاء کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز خاطرنشان کرد: ضروری است تمامی شهروندان البرزی خود را ملزم به رعایت صرفه جویی در مصرف آب در شرایط کنونی کنند و با رعایت قوانین معین از وضعیت نارنجی عبور کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها