موج
کدخبر : ۳۸۴۰۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384006

به گزارش ایستگاه های محیط زیست هرمزگان؛

طبق گزارشات ایستگاه های محیط زیست هرمزگان، برای سومین روز متوالی شاخص کیفیت هوای بندرخمیر در وضعیت قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، طبق داده های سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (سوم تیر ماه) کیفیت هوای بندرخمیر برای سومین روز متوالی در وضعیت قرمز و ناسالم قرار دارد.

بر اساس گزارش ایستگاه محیط زیست هرمزگان، شاخص هوای این شهرستان برای سومین روز متوالی مرز 180  را در نوردید و برای در ره بندی قرمز و ناسالم قرار گرفت همچنین میزان آلاینده موجود در هوا 2.5pm گزارش شده است.

بطور کلی بر اساس رصد اطلاعات واصله از ایستگاه محیط زیست مستقر در بندرخمیر، شاخص کیفیت هوا  این شهرستان در ساعات جاری در رده بندی قرمز یعنی ناسالم برای همه گروه ها گزارش شده است، لذا توصیه می شود شهروندان به ویژه کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و زنان باردار تا حدالامکان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند و در منزل بمانند.

به گزارش موج؛ در طول هفته جاری این سومین روز است که شاخص کیفیت هوا در شهرستان بندرخمیر در رده بندی ناسالم قرار می گیرد، در تاریخ  یکم تیر ماه نیز کیفیت هوا در این شهرستان مرز قرمز را رد و در رنگ بندی بنفش یعنی بسیار ناسالم قرار گرفت.

شایان ذکر است؛ شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها