موج
کدخبر : ۳۸۳۱۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-383170

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قم بر لزوم اعلام تخلفات انتخاباتی به ناظرین شعبه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام محمدجواد مهری درگفت و گو با خبرنگاران افزود: ۷۲۲ شعبه ثابت و سیار انتخابات در استان وجود دارد که بر این شعبه‌ها  دو هزار و ۸۰۰ ناظر از شورای نگهبان، نظارت دارند.

وی ادامه داد: از ۷۲۲ شعبه اخذ رای استان، ۶۰۴ شعبه شهری و ۱۱۸ شعبه روستایی هستند که بر تمام این صندوق‌ها ناظران شورای نگهبان با دقت و حساسیت فرایند انتخابات را بررسی می‌کنند.

رئیس دفتر شورای نگهبان استان قم با اشاره به اختلال در عملکرد برخی صندوق‌های الکترونیکی دراستان تاکید کرد: بر اساس قانون در صورت اختلال صندوق‌های الکترونیکی، عوامل اجرایی شعبه‌ها نه تنها مجاز بلکه ملزم هستند که رای‌گیری را به‌صورت دستی انجام دهند.

وی ادامه داد: اگر شعبه‌ای که فرایند الکترونیکی آن به هر دلیلی دچار اختلال شود از رای‌گیری مردم به صورت دستی و سنتی استنکاف کند، به طور قطع تخلف کرده و مردم این تخلف را به ناظران بر صندوق ها گزارش کنند.

وی اظهار داشت: پیش از برگزاری این انتخابات، احتمال اختلال در فرایند الکترونیکی پیش بینی شده و بر این اساس،‌ تمهیدات لازم برای اخذ رای گیری دستی در صورت هر گونه اخلال،‌انجام شده‌است.

همزمان با سراسر کشور با دستور وزیر کشور، رای‌گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،‌ ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۷ صبح امروز جمعه در قم آغاز شد.

تعداد صندوق‌های اخذ رای استان با ۱۰درصد افزایش نسبت به انتخابات گذشته به ۷۲۲ صندوق افزایش یافتهاست. از جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری این استان ۸۴۶ هزار واجد شرایط حضور درانتخابات در این استان هستند که از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر رای اولی هستند.

۶۰۴ شعبه در شهر قم و ۱۱۸ شعبه نیز در شهرستان‌ها و روستاهای تابعه استان دایر است. بیش از ۲۲ هزار نفر مسئولیت اجرا، ‌حراست و تامین امنیت این انتخابات در استان را به عهده دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها