موج
کدخبر : ۳۸۲۸۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382856

امیرمهدی مرادی:

دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی عنوان کرد: آسیب و خسارتی که در اثر اعمال خاموشی‌ها به واحد‌های صنعتی وارد می‌شود تنها خسارت‌های مالی نیست بلکه به دلیل قطعی ناگهانی برق، آسیب‌های جسمی و جانی نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امیرمهدی مرادی دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی اعلام کرد: براساس استعلامی که دریافت کرده‌ایم متوجه شدیم که شرایط خاموشی‌ها در دیگر استان‌ها مشابه خراسان رضوی نیست و مسئولین در سایر استان‌ها در خصوص خاموشی‌ها پاسخگویی مناسب‌تری در زمینه صنایع دارند.

مرادی در ادامه افزود: متاسفانه خراسان‌رضوی بیشترین فشار را در ارتباط با اعمال خاموشی‌ها دارد و هیچکس در برابر خساراتی که به صنایع و کارخانه‌ها وارد شده است پاسخگو نیست، و خسارت قطعی برق به صنایع خراسان رضوی جبران ناپذیر است.

دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی همچنین با اشاره به ضربه‌پذیری بیشتر صنعت در خراسان رضوی نسبت به دیگر استان‌ها در پی قطعی برق افزود: صنعت در خراسان‌رضوی در اثر قطعی برق آسیب بسیار چشم‌گیرتری نسبت به سایر استان‌ها دیده است و در حال حاضر صنایع باید ۵۰ درصد مدیریت مصرف برق در ساعات مشخصی داشته باشند.

وی ادامه داد: در مورد تعدادی از واحد‌ها این مسئله را رعایت می‌کنند و تعداد دیگری نیز آن را نادیده می‌گیرند و شرکت برق به خاطر عدم رعایت برخی کارخانه‌ها و واحد‌های صنعتی برق تمامی بخش صنعت را قطع می‌کند و بدین ترتیب به دلیل سهل‌انگاری برخی از واحد‌ها خاموشی در تمام مناطق صنعتی اعمال می‌شود و اینگونه‌تر و خشک با هم می‌سوزند.

دبیر انجمن مدیران صنایع خراسان رضوی همچنین از خسارت‌های جانی در نتیجه قطعی برق واحد‌ها یاد کرده و ادامه داد: متاسفانه آسیب و خسارتی که در اثر اعمال خاموشی‌ها به واحد‌های صنعتی وارد می‌شود تنها خسارت‌های مالی نیست بلکه چند روز گذشته در یکی از واحد‌ها به دلیل قطعی ناگهانی برق دست یکی از کارگران با برخورد به دستگاه و عدم توانایی در کنترل آن آسیب بسیار جدی دیده است و این تنها بخشی از آسیب‌های جسمی و جانی در اثر قطعی برق‌ها است.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بی‌سابقه دیزل ژنراتور‌ها در مدت اخیر بیان کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر به دلیل اعمال خاموشی‌ها در بخش صنعت برای خرید و فروش دیزل ژنراتور بازار سیاه تشکیل شده و قیمت دستگاه دیزل ژنراتور حتی به دو میلیارد تومان رسیده است.

مرادی در خاتمه خاطر نشان کرد: انتظاری که از دولت داریم این است که اجازه ثبت سفارش ژنراتور‌ها را به هر واحد صنعتی داده و با اختصاص ارز نیمایی از پیدایش بازار سیاه و افزایش قیمت بی‌رویه این دستگاه‌ها جلوگیری کند. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها