موج
کدخبر : ۳۸۲۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382505

اسماعیل مکی زاده:

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان سه صیاد مفقود شده توسط گروههای امداد و نجات دریایی در محدوده ۱۲ مایلی جنوب شرقی جزیره سیری خبر داد و گفت: عدم توجه به هشدارهای هواشناسی و دریا روی در شرایط نامساعد جوی مهمترین عاملی است که جان دریانوردان را تهدید می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، "اسماعیل مکی زاده" معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح این عملیات جستجو و نجات دریایی اظهار داشت: روز گذشته 23 خرداد ماه درساعت 16:30 گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک فروند قایق صیادی با سه سرنشین در حوالی جزیره سیری به مرکز جسجو و نجات دریایی استان واصل شد.
وی افزود: این قایق صیادی که بدون توجه به هشدارهای هواشناسی و در شرایط نامساعد جوی دریا روی نموده بود بدلیل اتمام سوخت و‌نقص فنی در موتور اسیر امواج و باد شدید، در دریا سرگردان  و به نقطه نامعلومی رانده شده بود.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه بدلیل قطع ارتباط تلفنی و وزش شدید باد اطلاع دقیقی از محدوده در دست نبوده خاطرنشان کرد: با طرح الگوی جستجو درجهت سرعت باد و جریان آب سریعا یک فروند شناور (ناجی ۱۶) از بندرلنگه و فروند دوم  (ناجی ۱۱) از ابوموسی و نیز دو فروندشناور یگان ندسا و دریابانی به منطقه اعزام شدند.
مکی زاده رانده شدن قایق یاد شده را به خارج از آبهای حاکمیتی یکی از فرضیات عنوان کرد و گفت: به همین منظور  عملیات نجات به دشواری در سطح وسیع تا محدوده مرزی با کشور امارات امتداد یافت.
وی گفت: با مشارکت همه یگانهای اعزامی خوشبختانه نفرات در محدوده  ۱۲ مایلی جنوب شرقی جزیره سیری در منطقه حدود مرزی کشور امارات قبل از  غروب آفتاب در ساعت 19:15 دقیقه توسط یگان ندسا جزیره سیری پیدا شده و در صحت و ‌سلامت کامل به این جزیره منتقل شدند.
به گفته مکی زاده عواملی نظیر بی توجهی به هشدارهای هواشناسی و دریا روی در شرایط نامساعد جوی، عدم بهره گیری از سیستم های مخابراتی و ارتباطی و همچنین به همراه نداشتن سوخت کافی مهمترین مخاطراتی است که دریانوردان بویژه دریانوردان شناورهای سبک را تهدید می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها