موج
کدخبر : ۳۸۲۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382238

علیرضا محمدی کرجی ران:

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: احداث بندر پارسیان توسط بخش خصوصی یکی از تجربیات موفق ساخت بندر در کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در دیدار با مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بیان داشت: احداث بندر پارسیان توسط شرکت های بخش خصوصی به غیر از سازمان بنادر و دریانوردی یک تجربه موفق در حوزه بندرسازی کشور است. این تجربه می تواند در سایر نقاط ساحلی کشور ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی ساخت و مدیریت بنادر از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه کرد: تا کنون سازمان بنادر و دریانوردی متولی احداث بندر بود و پس از اتمام اداره و مدیریت آن را به بخش خصوصی واگذار می کرد. اما امروز شاهد ساخت یک بندر خوب و استاندارد در شهرستان پارسیان توسط شرکت هایی به غیر از سازمان بنادر و دریانوردی هستیم.
محمدی کرجی ران اظهارداشت: بندر منطقه ویژه پارسیان از شرایط خوب و مطلوبی برخوردار است و تمام استانداردهای یک بندر در آن جانمایی و دیده شده است که ان شالله در افق بلند مدت پس از اتمام تمامی فازهای آن شاهد یک بندر با شرایط پهلوگیری کشتی های بزرگ و غول پیکر خواهیم بود.
وی افزود: در بندرلنگه شاهد تاریخ 2 هزار ساله در حوزه دریانوردی هستیم ولی شرایط قرارگیری این بندر امکان توسعه و افزایش آبخور آن به کشتی های بزرگ تر را نمی دهد. اما بندر منطقه ویژه شرایط بسیار خوب و ارزنده ای را دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه بنادر و دریانوردی هرمزگان آمادگی همکاری برای فعال شدن بندر پارسیان را دارد، تاکید کرد: پس از بررسی های کارشناسی بزودی شاهد فعالیت های صادراتی و وارداتی کشور از بندر پارسیان خواهیم بود.
در ادامه این دیدار علی اصغر علامه مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان اظهارداشت: بندر پارسیان در نزدیکی پارس جنوبی قرار گرفته است و می تواند به عنوان یک بندر استراتژیک جهت صادرات و واردات کالاهای صنعتی، نفتی و اساسی کشور در غرب استان هرمزگان باشد.
وی بیان داشت: اسکله شماره 5 بندر پارسیان بهمن ماه سال 99 با دستور رئیس جمهور افتتاح شد و امکان پهلوگیری کشتی های فله بر را فراهم کرده است. ان شالله در سال جاری شاهد افتتاح اسکله های شماره 7 و 8 با کاربردی نفتی خواهیم بود.
علامه خاطرنشان کرد: بندر پارسیان با توان متخصصان داخلی کشور و در زمان تحریم عملیات اجرایی آن آغاز شده است و با افتتاح هر 19 پست اسکله، این بندر بعد از بندر شهید رجایی به عنوان دومین بندر بزرگ کشور شناخته خواهد شد.
وی ابرازامیدواری کرد با صدور مجوزات نهایی از تیرماه 1400 شاهد آغاز واردات مواد اولیه جهت تولید محصول در کارخانه آلومینیوم جنوب خواهیم بود.
مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان ضمن تشکر از همکاری مدیران بنادر و دریانوردی استان و کشور افزود: همراهی مدیران بنادر و دریانوردی هرمزگان موجب شد تا روند احداث و بهره برداری این بندر سرعت بیشتری بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها