موج
کدخبر : ۳۸۲۰۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382030

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران در سه سال اخیر در جذب تسهیلات بانک کشاورزی رتبه اول تا سوم کشور را داشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عزیزاله شهیدی فر در جلسه شورای هماهنگی جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: محصولات کشاورزی مازندران از تنوع بالایی برخوردار است و تولیدات استان به گونه ای است که مازاد بر نیاز مصرف استان است و 90 درصد برنج، مرکبات و محصولات شیلاتی به سایر استان ها و حتی خارج از کشور صادر می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اقلیم مناسب در مازندران باید این استان را متفاوت از سایر استان ها دید، ادامه داد: علی رغم تمام مشکلات و تنگناهای مالی که در کشور وجود داشت اما زیرساخت های خوبی در بخش کشاورزی به وجود آمد و در این راستا راه اندازی پایانه های صادراتی می تواند فرصت خوبی برای تولیدات محصولات کشاورزی استان و صادرات آن باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: سالانه 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت از سوی بانک کشاورزی در اختیار صنایع مختلف و تولیدات کشاورزی استان قرار گرفت تا بتوان تحولاتی در بخش کشاورزی ایجاد کرد.

وی اظهار  داشت: مازندران در سه سال اخیر در جذب تسهیلات بانک کشاورزی رتبه اول تا سوم کشور را داشت که توانسته بیشترین پرداختی را به متقاضیان بخش کشاورزی و سرمایه گذاران داشته باشد.

شهیدی فر بیان داشت: تاکنون 100 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران به صورت مکانیزه کشت شد که امسال به 130 هزار هکتار افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها