موج
کدخبر : ۳۸۱۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381967

نایب رئیس اول جبهه اصلاح طلبان ایران:

عضو ارشد حزب کارگزاران ایران در آیین افتتاح رسمی ستاد تبلیغات انتخاباتی عبدالناصر همتی در هرمزگان گفت: در انتخابات ایران همواره مردم شگفتی آفریده اند، که همواره با حوادث تلخ و شیرین همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین مرعشی عضو ارشد حزب کارگزاران ایران اظهار داشت: انتخابات در واقع به موفقیت با عدم موفقیت ختم نمی شود، بلکه نقطه عطفی در انحطاط یا تعالی است.

مرعشی افزود: در پایان دوره دوم دولت سازندگی شاهد نقش آفرینی مردم و خلق حماسه دوم خرداد بودیم که نتیجه آن ۸سال ثبات،صلح، دوستی، پرهیز از کینه و عداوت ،تعامل و شکوفایی بود.

وی عنوان کرد: در سال ۱۳۸۴ به هر دلیلی نتوانستیم آن مسیر را ادامه دهیم و شاهد ظهور پدیده هزاره سوم بودیم که ناشی از اشتباه اصلاح طلبان و اصولگرایان  بود و هنوز هم آثار و تبعات آن را شاهد هستیم.

مرعشی با اشاره به محدودیتهای اصلاح طلبان در انتخابات ها اظهار کرد: مابا محدودیتهای بسیاری روبرو هستیم خاتمی یا چهره های موفق اصلاحات امکان ورود پیدا نمی کنند، حتی با همین شرایط بزرگان اصلاح طلب و اصولگرا را از عرصه رقابت خارج کردند، پس ما نباید تسلیم تصمیمی شویم که بجای ملت گرفته می شود و باید به صحنه آمده و آن را تغییر دهیم و شک نکنید این تغییر جامعه ما را به اوج می رساند.

وی نابسامانی ها و مشکلات موجود را ناشی از عملکرد دولت ندانست و گفت :جامعه ما از مشکلات و نابسامانی های مختلفی رنج می برد. این مشکلات تنها متوجه دولت نیست همه ارکان نظام از مجلس تا مجمع تشخیص مصلحت نظام، نهادهای نظامی و امنیتی و.... در پیدایش آن نقش دارند.

این مسوول بیان کرد: از سویی دیگر صهیونیستها، ارتجاع عرب و ترامپ در ائتلافی کم نظیر سعی داشتند کمر ملت را بشکنند و کشور را با شکست مواجه کنند که همراهی دولت و ملت به فضل الهی از این گردنه سخت عبور کردیم و دولت، ملت مردانه مقابل این فشارها ایستادگی کردند و حالا به پایان گردنه سخت رسیده ایم لذا باید انتخابی کنیم که کشور به سمت صحیح حرکت کند.

مرعشی با اشاره به دیدارش با عبدالناصر همتی شاخصه های یک رئیس جمهور کارآمد را برشمرد و خاطرنشان کرد: همتی معتقدند رئیس جمهور مکلف به ایجاد فضایی است که همه فعالان عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بتواند نقش آفرین باشند و کار و تلاش کنند، در واقع رئیس جمهور باید زمینه را برای همکاری و مشارکت همه مردم فراهم کنند.

عضو ارشد حزب کارگزاران ایران در ادامه سخنان خود یادآور شد: مردم هرمزگان، تفاوت معنی داری بین همتی و کسانی که فقط حذف می خواهند وجود دارد، ناامیدی را کنار بگذاریم با اراده و تلاش همت کنیم و ایران را بسازیم.

وی اذعان داشت: من همتی را ۳۰سال است که می شناسم او و مرحوم نوربخش پدر بیمه ایران هستند، استقرار نظام بیمه ای با همت او رقم خورد در دوسال اخیر که در راس بانک مرکزی قرار گرفت درسال ۱۳۹۹ که ایران شرایط سخت اقتصادی و ارزی را تحمل می کرد ۵ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم و تنها برای تامین دارو و اقلام اساسی به ۱۴میلیارد دلار ارز نیاز بود، یک میلیارد دلار به ذخایر ارزی کشور افزود تا سربلند از این شرایط بیرون بیاید.

نایب رئیس جبهه اصلاح طلبان ایران در پایان تصریح کرد: انتخاب همتی هم نظام را از اتهام (همه دست به دست هم داده تا یک فرد خاص رئیس جمهور شود) مبرا می کند و هم کشور به خوبی اداره خواهد شد و از همه مهمتر فرصتی فراهم می شود که عناصر پاک، لایق و شایسته در مصادر امور قرار می گیرند. البته در داخل و خارج با تعامل، نشاط سیاسی و رونق محقق می گردد.به میدان بیاییم و ۲۸ خرداد را به ایام الله و حماسه بزرگ دیگری تبدیل کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها