موج
کدخبر : ۳۸۱۳۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381336

محمدعلی نبی‌پور:

رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی بیان کرد: در کل ادوار انتخاباتی، بیشترین شمار واجدان شرایط رای در استان مربوط به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است و خراسان رضوی بعد از تهران، بالاترین تعداد واجدان شرایط رای دادن را در میان استان‌ها دارا می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدعلی نبی‌پور رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی اعلام کرد: ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر واجدان شرایط رای دادن در خراسان رضوی هستند و از این تعداد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۹۷۸ نفر زن و بقیه مرد هستند.

 محمدعلی نبی‌پور در ادامه افزود: ۱۲۰ هزار و ۷۰۲ نفر از این تعداد در خراسان رضوی برای نخستین بار رای خواهند داد که از این تعداد ۶۱ هزار و سه نفر مرد و ۵۹ هزار و ۶۹۹ نفر زن هستند.

 رییس ستاد انتخابات خراسان رضوی همچنین گفت: در کل ادوار انتخاباتی، بیشترین شمار واجدان شرایط رای در استان مربوط به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است و خراسان رضوی بعد از تهران، بالاترین تعداد واجدان شرایط رای دادن را در میان استان‌ها دارا است.

وی در ادامه تصریح کرد: در ۴۲ سال گذشته مردم خراسان رضوی ۳۵ مرتبه پای صندوقهای رای رفته‌اند و به طور متوسط ۶۳ درصد مردم در این انتخابات‌ مشارکت کرده اند، البته این نرخ مشارکت در انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری متفاوت و بین ۴۰ تا ۸۰ درصد متغیر بوده است.

 نبی پور در خاتمه خاطر نشان کرد: همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۲۸ خردادماه جاری، ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا نیز در پنج هزار و ۵۹ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها