موج
کدخبر : ۳۸۱۲۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381250

دبیر مجمع متخصصین استان همدان مطرح کرد:

دبیر انجمن متخصصن استان همدان با اشاره به سامانه 137 شهرداری به عنوان اقدامی درخور از سوی شهرداری در راستای پاسخگویی، عنوان کرد: در پی تماس با کارشناسان این سامانه با شماره 137 شهروندان می توانند مسائل و مشکلات شهری در سطح محله یا منطقه یا شهر را مطرح و پیگیر وضعیت آن تا حصول نتیجه باشند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مسعود پورصالحی، دبیر انجمن متخصصن استان همدان با اشاره به سامانه 137 شهرداری به عنوان اقدامی درخور از سوی شهرداری در راستای پاسخگویی، عنوان کرد: بسیار پیش آمده است که در محفل های مختلف آشنایان و دوستان خود حضور دارید و یا اینکه در سطح شهر و از خیابان ها و پیاده رو های شهر گذر می کنید و درباره مسائل و موضوعات مختلف شهری به بحث و تبادل نظر می پردازید و در این حوزه می توانید پیشنهاداتی را برای ارتقای وضعیت برخی از رشته های مورد نظر شهری داشته باشید راه ابراز و مطرح کردن آن به گونه ای که به گوش مسوولان امر برسد چگونه است؟

یا اینکه در محله یا منطقه ای که در آن ساکن هستید برای بهبود وضعیت به عنوان مثال فضای سبز یا حمل و نقل عمومی و دیگر امکان های شهری به مطالبه ای جمعی دست پیدا می کنید و یا موضوعی وجود دارد که به عنوان مشکل شناسایی شده است و باعث آزار شهروندان ساکن است که در حوزه خدمات شهری قرار می گیرد و یا ممکن است در مقوله ای دیگر از مدیریت شهری قرار گیرد و به صورت جمعی تصمیم بر پیگیری و طرح مطالبه را می گیرند به نظر شما کوتاه ترین راه ممکن کدام است؟

در این شرایط شهروندان برای رسیدگی به مطالبات خود، به نتیجه رساندن آن و طرح پیشنهاد های خود می توانند از سامانه ای که

مدیریت شهری همدان  به نام 137  راه اندازی کرده است یاری بگیرند و موضوع را با کارشناس های متعددی که در حوزه های مختلف کاری حضور دارند در میان بگذارند.

این کارشناسان موضوعی را که از سوی شهروند مطرح می شود با توجه به اینکه مربوط به کدام حوزه کاری و یا معاونت و یا کدام یک از سازمان های ذیربط است در سامانه ای که برای هر نهادی از شهرداری به صورت کاملا مجزا متمایز شده است ثبت می کنند و از این طریق مدیر یا مسوول آن واحد یا سازمان در جریان امر قرار می گیرد.

بعد از اینکه موضوع یا مشکل از سوی کارشناسان سامانه 137 به واحد مربوطه انتقال پیدا کرد مسوول واحد یا سازمان در بازه زمانی که برای رفع یا رسیدگی به مشکل از سوی سامانه تعریف شده است موظف می شود در زمان مشخص پاسخگوی رسیدگی به موضوع مد نظر باشد.

درراستای پاسخگویی مدیران شهرداری سامانه 137 مشکلات و مسائلی را که از سوی شهروندان مطرح شده است را به  واحد مربوطه انتقال می دهد و یک کد پیگیری را برای شهروند پیامک می کند تا وی بتواند پیگیر درخواست یا مطالبه خود باشد و اگر مدیر مربوطه نتواند نیاز را پاسخگو باشد باید دلایل خود را مطرح کند و گرنه برای مدیر امتیازی منفی محسوب و باید به مدیر بالادستی خود پاسخگو باشد.

سامانه 137 سیستمی جهت پاسخگویی مدیران در راستای رفع مشکلات شهروندان است و بعد از مدتی می توان عملکرد هر یک از مدیران را شناسایی کرد و پی به نقاط ضعف و قوت مدیریت شهری برد.

البته برای  این سامانه امکان ها و توانایی های دیگری نیز تعریف شده است و از اقدامات بسیار موثر  ومطلوب شهرداری همدان بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها