موج
کدخبر : ۳۸۱۲۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381227

فرماندار اسکو:

فرماندار اسکو از برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در این شهرستان خبر داد.

بابک رضی منش در گفت و گو با خبرنگار موج آذربایجان شرقی با تسلیت چهاردهم خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و گرامیداشت شهدای گرانقدر قیام ۱۵ خرداد، اظهار داشت: مراسم بزرگداشت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان اسکو راس ساعت ۱۲ ظهر جمعه چهاردهم خرداد ماه در مسجد جامع امام خمینی (ره) بازار اسکو و همچنین‌ در شهرهای سهند و ایلخچی و روستاهای منتخب و بزرگ شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: به دلیل محدودیت‌های کرونایی تمامی برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خردادماه در دو بستر مجازی و واقعی البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان اسکو با بیان اینکه مراسم بزرگداشت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) قبل از نماز جمعه و با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد از مردم شریف و انقلابی شهرستان اسکو دعوت می گردد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این مراسم معنوی حضوری شکوهمند داشته باشند.

رضی منش ابراز کرد: چهاردهم و پانزدهم خردادماه فرصت مناسبی برای تبیین دیدگاه ها و اندیشه های والای حضرت امام خمینی(ره) است.

وی گفت: شخصیت آن امام بزرگوار در باب ویژگی‌های شخصیتی و صفات فردی،‌ اصول و مبانی فکری و مکتب، راه و خط مشی ترسیم شده توسط گفتار و عمل باید بیشتر برای جوانان و نسل جدید تبیین شود.

فرماندار شهرستان اسکو افزود: با توجه به نزدیکی به انتخابات ۱۴۰۰ برنامه ریزی ویژه ای برای تببین دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) در باب اهمیت مشارکت سیاسی و حضور گسترده انتخابات و آثار مثبت آن در اقتدار و عزت ملی انجام شده است.

رضی منش با تشریح نقش و جایگاه والای مردم در اندیشه امام خمینی (ره) ادامه داد: حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا عمل به سیره و وصایای الهی حضرت امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری و در راستای تقویت اقتدار و صلابت کشور و تضمین منافع ملی خواهد بود.

فرماندار شهرستان اسکو ادامه داد: امام خمینی(ره) از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت‌های تاریخ بشریت است که با اندیشه‌‌های بلند الهی، ایمان قوی و شجاعت ستودنی، مسیر تاریخ را دگرگون کرده و سر منشأ تحولات عظیمی‌ در ایران و جهان شد.

گفتنی است ۱۴ خرداد سالروز ارتحال امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۸ و ۱۵خرداد هم سالروز قیام مردم ایران علیه نظام ستم شاهی در سال ۱۳۴۲ است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها