موج
کدخبر : ۳۸۰۹۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380929

جواد نیک‌بین:

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اتاق فکری در وزارت جهاد راه‌اندازی شود و آنها تصمیمات پخته و قابل اجرا داشته باشند، نمی‌شود مسئولان ما در اتاق‌های خود زیر کولر بنشینند و برای کشاورزانی که زیر گرمای 45 درجه کار می‌کنند تصمیم بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امروز جواد نیک‌بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری گفت: امروز بخش کشاورزی توسط وزارتخانه‌های مختلف مدیریت می‌شود و هیچ‌کدام از آنها پاسخگو نیستند و وقتی از مشکل مرغ می‌پرسیم، هرکدام دیگری را متهم می‌کند و آخر سر گره از مشکل باز نمی‌شود.

جواد نیک‌بین همچنین از اجرا نشدن آمایش سرزمین هم انتقاد کرد و گفت: در بخش کشاورزی مشکل این است که بدون مطالعه کشت و کار می‌شود و هیچ مدیریتی در آن نیست، بنابراین یک‌سال محصول به اندازه‌ای زیاد می‌شود که دور می‌ریزند وسال دیگر قیمت‌ها چندین برابر افزایش می‌یابد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس در ادامه بیان کرد: دولت باید از خودتحریمی دست بردارد و چنانکه دولت حاضر است گندم را 14 هزار تومان وارد کند اما به نرخ بیش از 5 هزار تومان برای خرید از کشاورزان راضی نمی‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد کرد: با توجه به کاهش ارزش ریال، پول کشاورزان را دولت با طلا پرداخت کند، چرا که نرخ تضمینی سال آینده را امسال تعیین می‌کند و در این مدت ارزش پول به شدت افت می‌کند.

نیک‌بین همچنین گفت: اتاق فکری در وزارت جهاد راه‌اندازی شود و آنها تصمیمات پخته و قابل اجرا داشته باشند، نمی‌شود مسئولان ما در اتاق‌های خود زیر کولر بنشینند و برای کشاورزانی که زیر گرمای 45 درجه کار می‌کنند تصمیم بگیرند، حداقل آنها هم باید در این تصمیم‌گیری‌ها دخالت داشته باشند.

وی در مورد صنعت نساجی و نقش آن در اشتغال کشور اشاره کرد و گفت: دولت باید در این زمینه سرمایه‌گذاری کند، چرا که پوشاک بیشترین اشتغال را در دنیا دارد و مردم جهان هزینه‌های عجیب و غریبی برای لباس می‌پردازند.

نیک بین در خاتمه در مورد پاسخ به قانون انتزاع اظهار کرد: تمرکز وظایف بازرگانی کشاورزی در وزارت جهاد سال 98 به دستور روحانی رئیس‌جمهور دو سال تعلیق شد، اما مجلس اقداماتی را برای احیای آن آغاز کرد و نتیجه این اقدامات در اسفند 99 تصویب شد که قانون انتزاع دوباره احیا شود و این وظایف بازرگانی دوباره به وزارت جهاد برگردد و قرار بود این مصوبه از اردیبهشت ماه اجرایی شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها