موج
کدخبر : ۳۸۰۸۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380840

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران خبر داد:

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران گفت: در سال گذشته به 543 مددجوی مازندرانی خدمات مشاوره حقوقی ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، جواد اسدی با اعلام این خبر اظهار داشت: سال گذشته 23 میز خدمت حقوقی در سطح ادارات کمیته امداد شهرستان ها اجرا و برای 991 نفر نیز در 41 جلسه کلاس آموزشی برگزار شده است.

وی ادامه داد: تعداد 50 وکیل نیکوکار در استان نیز در زمینه پیگیری و مشاوره حقوقی مددجویان همکاری دارند و تاکنون کمک های خوبی در بخش های مختلف حقوقی و معاضدت حقوقی از طریق وکلای نیکوکار به مددجویان ارائه شده است.

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: 598 مورد مکاتبه از سوی نمایندگان مازندرانی در مجلس شورای اسلامی در بخش حقوقی به کمیته امداد استان صادر شد که از این تعداد به امور 451 مددجو رسیدگی شده و مابقی در دست اقدام است.

وی افزود: مکاتبات نمایندگان در بخش کمک های بلاعوض، وام اشتغال، هزینه های زندگی، مسکن و... بوده است.

اسدی با بیان اجرای مجازات های جایگزین حبس هم گفت: در سال گذشته برخی از قضات، آراء خوبی به استناد ماده 79 قانون مجازات اسلامی در مورد مجازات جایگزین حبس برای ارائه خدمات به مددجویان صادر کردند.

وی گفت: تفاهم نامه ای هم در این زمینه با رئیس کل دادگستری مازندران تنظیم شد تا با همکاری قضات استان بخشی از مشکلات مددجویان مرتفع شود.

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران به پیگیری پرونده حقوقی درسطح محاکم قضایی توسط اداره حقوقی اشاره کرد و بیان داشت: 41 فقره پرونده مددجویی توسط این اداره پیگیری شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها