موج
کدخبر : ۳۸۰۸۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380826

مدیر جهاد کشاورزی نکا خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی نکا گفت: در دو ماهه امسال بیش از 2 میلیون و 26 هزار قطعه جوجه در واحدهای پرورش مرغ گوشتی مجاز نکا جوجه ریزی انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید شبر موسوی اظهار داشت: در دو ماهه امسال طی 98 مجوز جوجه ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی مجاز شهرستان نکا، تعداد دو میلیون و 26 هزار و 600 قطعه جوجه ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: ارتقاء ساختار بهداشتی مرغداری ها و استفاده از تکنولوژی مدرن در کنار رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه ای می تواند ضمن افزایش بهره وری و کاهش بیماری ها، ارتقاء امنیت غذایی را به دنبال داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نکا تصریح کرد: تعداد واحدهای پرورش مرغ گوشتی شهرستان نکا 203 واحد است و اخذ مجوز جوجه ریزی در واحدهای مرغداری گوشتی برای همه مرغداران الزامی است و مرغداران موظف به مراجعه به تعاونی شهرستان و دریافت مجوز برای جوجه ریزی و ‌ثبت اطلاعات هستند.

وی گفت: کنترل و تنظیم جوجه ریزی و تولید مرغ ، ایجاد نظم و ثبات در بازار و ساماندهی تولید، تعیین قیمت مناسب در طول سال و جلوگیری از ضرر و زیان مرغدار، یافتن بازار مناسب و مزیت نسبی برای توسعه صادرات، اقتصادی کردن واحدهای تولید و افزایش درآمد مرغداران، استمرار تولید و توسعه پایدار در صنعت پرورش طیور، اصلاح ساختار تولید با برنامه ریزی و اطلاع رسانی و کنترل بیماری ها و کاهش تلفات از مزایای ثبت نام در سامانه جوجه ریزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها