موج
کدخبر : ۳۸۰۶۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380687

اکبر بهنام جو خبر داد:

استاندار اردبیل از انتخاب استان اردبیل به عنوان پایلوت اجرای آبیاری هوشمند زیرزمینی و تولید علوفه غنی سازی شده در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در حاشیه نشست مشترک با معاون سازمان برنامه و بودجه، معاونان وزیر نیرو و جهاد کشاورزی ، مدیرعامل بانک کشاورزی و بانک رسالت گفت: استان اردبیل با ظرفیت دامداری بیش از 4 میلیون واحد دامی بیش از پیش نیازمند تامین علوفه غنی سازی شده است که با حمایت های بانک ها و وزارت جهاد کشاورزی در استان انجام می شود.

وی در ادامه افزود: علاوه بر احداث کارخانه تولید سیلاژ یونجه، این استان در اجرای سیستم نوین آبیاری هوشمند زیرزمینی نیز به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شده است.

استاندار اردبیل افزود: در حال حاضر شبکه اراضی پایاب سد خدا آفرین با پیشرفت بالای ۹٥ درصد در حال اجرا است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا آخر امسال به بھره برداری می رسد.

بهنام جو با قدردانی از حمایت ھای سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک ھای عامل گفت: در زمینه آبیاری نوین و ھوشمند زیرزمینی که در سطح ۱۰۰ ھکتار در استان صورت گرفته، اعمال سیاست ھای ھدایتی و حمایتی (اعطای یارانه( انجام شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها