موج
کدخبر : ۳۸۰۶۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380674

آرین براهیمی که امسال راهی کلاس اول دبستان می شود به اردوی تیم ملی شطرنج دعوت شد.

عباس ابراهیمی پدر آرین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، گفت: زمانی که آرین سه ساله بود، من و مادرش شطرنج بازی می کردیم و آرین از ما درخواست می کرد که این بازی را به او آموزش بدهیم، من و مادرش نیز آموزش های ابتدایی شطرنج را به او یاد دادیم و استعداد فرزندمان را مشاهده نمودیم ،چون آرین سریع مطالب را فرا می گرفت.

وی در ادامه گفت:  آرین را  برای یادگیری بازی اصولی تر  به داییش سپردیم و او هم‌پیشنهاد داد که آرین باید در کلاسهای تخصصی شطرنج حضور پیدا کند.

عباس پدر آرین توضیح می دهد که فرزندش را در کلاس های شطرنج که تحت نظر هیات شطرنج شهرستان به ریاست و  مربیگری سید محمد جلال موسوی است ثبت نام می کند.

با تستی که از آرین به عمل می آید مربی این کودک سه ساله به هوش سرشار او در این زمینه پی برده و آموزش های جدی و مداوم را با  آرین شروع که تا کنون نیز ادامه دارد.

در ادامه رئیس هیات شطرنج شهرستان خمینی شهر گفت: آرین از استعداد بالقوه ای در بازی شطرنج برخورداراست که با پیگیری و اهمیت دادن به این استعداد، آرین می تواند آینده بسیار درخشانی در این زمینه رقم بزند .

سید محمد جلال موسوی از همراهی پدر و مادر آرین سخن گفت و افزود: اینکه کودکی در یک زمینه استعداد دارد یک مطلب است و همراهی پدر و مادر با فرزند موضوع دیگری است که از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این مربی شطرنج به مقام های کسب شده شطرنج باز کوچک خمینی شهری اشاره نمود و گفت: آرین حائز کسب رتبه اول در مسابقات قهرمانی استان زیر 8 سال در اصفهان ، نائب قهرمان مسابقات قهرمانی کشور زیر 8 سال مرحله کشوری و کسب رتبه اول  مسابقات آزاد کشوری شهرضا در رده سنی خودش و حائز کسب رتبه اول مسابقات قهرمانی آزاد کشوری فلاورجان در رده سنی خودش شده است.

رئیس هیات شطرنج شهرستان خمینی شهر در پایان از مسئولان خواستار توجه و رسیدگی بیشتر به این رشته در شهرستان شد 

تیم ملی شطرنج

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها