موج
کدخبر : ۳۸۰۶۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380673

سرهنگ محمد قانعی‌نژاد:

جانشین رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی بیان کرد: محدودیت تردد سفرهای بین استانی منجر به افزایش سفرهای بین شهری و مناطق تفرجگاهی که اعمال قانونی برای آنان در نظر گرفته نشده گردیده و شاهد ترافیک سنگین و ازدحام جمعیت در این مناطق هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، سرهنگ محمد قانعی‌نژاد جانشین رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی بیان کرد: با محدودیت تردد سفرهای بین استانی، مردم به سفرهای بین شهری همچون سفر به مناطق تفرجگاهی که اعمال قانونی برای آنان در نظر گرفته نشده، میل پیدا می‌کنند که شاهد ترافیک سنگین در محورهای مشهد و چناران، سه‌راه فردوسی، مشهد، کلات و ازدحام جمعیت در مکان‌های تفرجگاهی هستیم.

سرهنگ محمد قانعی‌نژاد همچنین در مورد جزئیات محدودیت تردد بین استانی در تعطیلات نیمه خرداد عنوان کرد: جزئیات محدودیت تعطیلات نیمه خرداد هنوز به پلیس‌راه خراسان رضوی ابلاغ نشده، اما از ۱۱ تا ۱۷ خرداد محدودیت مطلق تردد بین شهری اعمال خواهد شد.

وی افزود: تمام شهرها با هر وضعیت رنگ بندی شامل این طرح خواهند شد، اما هنوز میزان اعمال قانون خودروهای مختلف به ما ابلاغ نشده است.

جانشین رئیس پلیس‌راه خراسان رضوی در خصوص تاثیر اعمال محدودیت تردد بین شهری در ایام تعطیلات خاطرنشان کرد: با اعمال محدودیت سفرهای بین شهری، همانند طرح محدودیت تردد در تعطیلات عید سعید فطر، سفرهای برون استانی و بین شهری به شدت کاهش پیدا می‌کند.

قانعی‌نژاد گفت: با محدودیت تردد سفرهای بین استانی، مردم به سفرهای بین شهری همچون سفر به مناطق تفرجگاهی اطراف مشهد همچون اخلمد، گلمکان، جاده کلات، سد طرق، منطقه خلج و… میل پیدا می‌کنند که شاهد ترافیک سنگین در محورهای مشهد و چناران، سه‌راه فردوسی و مشهد و کلات و ازدحام جمعیت در این مکان‌های تفرجگاهی هستیم که اعمال قانونی برای آنان در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: خروج از شهرها را به دلیل تردد مردم، ساکنان روستاهای اطراف مشهد و شهرهای بزرگ نمی‌توان ممنوع اعلام کرد مگر این که همانند ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ممنوعیت تردد از درب منزل اجرا شود که این اتفاق نیز برای یک بازه چند روزه غیرممکن است.

قانعی‌نژاد در خاتمه و همچنین در خصوص میزان اعمال قانون صورت گرفته در ماه گذشته، تصریح کرد: ۱۵ هزار و ۸۱۵ خودروی غیربومی در اردیبهشت ماه، ۲۸۸۵ خودرو در تعطیلات عید سعید فطر و ۱۹۳۹ خودرو نیز در هفته اول خرداد ماه به دلیل ورود به شهرهای بومی خراسان رضوی مورد اعمال قانون قرار گرفته‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها