موج
کدخبر : ۳۸۰۶۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380660

فریدون همتی:

استاندار هرمزگان گفت: با توجه به افزایش دما، خشکسالی و همچنین عمر بالای نیروگاه‌های تولید برق، این نیروگاه‌ها توانایی تولید قدرت اسمی برق را ندارند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در رابطه با قطعی های مکرر برق در این استان، گفت: مصرف برق در استان نزدیک به سه هزار و ۳۰۰ مگاوات در شبانه روز است که در صورت صرفه جویی نکردن قطعی‌های برق ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی تولید برق نیروگاه‌های استان سه هزار و ۹۱۷ مگاوات است که به علت شرایط آب و هوایی ۳ هزار و ۲۶۷ مگاوات در حالت عادی برق تولید می‌شود، تصریح کرد: با توجه به افزایش دما، خشکسالی و همچنین عمر بالای نیروگاه‌های تولید برق، این نیروگاه‌ها توانایی تولید قدرت اسمی برق را ندارند.

استاندار هرمزگان بیان کرد: بدلیل محدودیت‌های بودجه‌ای در سال‌های قبل امکان نوسازی، بهسازی و ترمیم شبکه برق وجود نداشت و به همین علت در صورت اعمال فشار بالا به شبکه برق، احتمال خسارت به تجهیزات وجود دارد.

همتی با بیان اینکه مصرف واحدهای تولیدی و بنگاه‌های بزرگ استان نزدیک به ۹۰۰ مگاوات است، اظهار کرد: به علت نقش بسیار مهم این واحدها در معیشت مردم، در صورت قطع برق آن ها، اقتصاد استان دچار اختلال می‌شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه مصرف برق توسط مردم استان نزدیک به دو هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات در شبانه روز است و در صورتی که این مصرف به ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ مگاوات در روز برسد با قطعی برق مواجه نمی‌شویم، خاطرنشان کرد: در تلاشیم تولید را در سقف موجود نگه داریم و با توجه به ثابت بودن تولید، در صورت رعایت نشدن میزان مصرف، مجبور به اعمال خاموشی خواهیم شد.

استاندار هرمزگان از مردم خواست کولرها و لامپ‌های اضافی را خاموش کنند و در مصرف برق بویژه در ساعت‌های ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۲ صرفه جویی کنند.

همتی در پایان عنوان کرد: برای کاهش مصرف برق در خصوص تغییر ساعت کار بازارها تصمیماتی همچون تعطیلی از ساعت ۱۳ تا ۱۸ و اجازه فعالیت به آن‌ها در ساعات شب گرفته شده است و جزئیات آن به زودی اعلام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها