موج
کدخبر : ۳۸۰۶۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380652

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی؛

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: اعتاب مقدس حضرات معصومین(ع) و امام زادگان عظیم الشأن، همانگونه که در زمان حیاتشان منشأ خیر، برکات، معرفت افزایی و تربیت جامعه بودند، اکنون نیز مضجع شریف‌شان باید مرکز نشر انوار، معارف و آموزه‌های دینی و تربیتی برای بشریت باشد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت‎ الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: در مورد فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه و در این راستا طی سال‌های اخیر بارگاه‌های مطهر امام زادگان ایران اسلامی کارکردهای اجتماعی و فرهنگی بسیار خوبی یافته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار تولیت حرم مطهر حضرت رقیه(س) که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، اعتاب مقدس حضرات معصومین(ع) و امام زادگان عظیم الشأن را مرکز نشر و ترویج معارف ناب اسلام دانست و ادامه داد: همانگونه که حضرات معصومین(ع) و امامزادگان واجب التعظیم در زمان حیاتشان منشأ خیر، برکات، معرفت افزایی و تربیت جامعه بودند، اکنون نیز مضجع شریف‌شان باید مرکز نشر انوار، معارف و آموزه‌های دینی و تربیتی برای بشریت باشد.

تولیت آستان قدس رضوی از بارگاه حضرت رقیه(س) با عنوان حرم پاره تن حضرت اباعبدالله(ع) یاد کرد و گفت: این حرم شریف باید پایگاه تبیین اهداف قدسی قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مرکز نشر پیام مظلومیت امام حسین(ع) و اهل بیت آن امام شهید و معارف و آموزه های دین باشد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقاومت و ایستادگی ملت سوریه در برابر توطئه‌های استکبار و ارتجاع منطقه، ابراز کرد: روحیه مقاومت و ایستادگی ملت سوریه باعث پیروزی آن‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان شد و امروز همان کشورهایی که با صرف هزینه‌های فراوان سعی در اجرای نقشه‌های شوم استکبار در سوریه داشتند و روابط خود را با این کشور قطع کرده بودند، به دنبال برقراری روابط دیپلماتیک با سوریه هستند و این عزت نتیجه مقاومت است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به نقش تأثیرگذار سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران در شکست فتنه داعش در سوریه، ابراز کرد: با تلاش و مجاهدت ملت و ارتش سوریه و کمک‌های مشاوره‌ای ایران و حضور فعالانه و تاثیرگذار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، سوریه در این امتحان بزرگ سرفراز بیرون آمد.

وی افزود: اگرچه توطئه استکبار در سوریه خسارات عمرانی، اقتصادی و زیرساختی بسیار را به همراه داشت، اما روحیه استکبارستیزی و مقاومت در برابر مستکبران را در ملت سوریه تقویت کرد و خداوند در نتیجه مقاومت در برابر ظالمان و مستکبران عزت عنایت می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در خاتمه بر توسعه و تعمیق روابط آستان قدس رضوی و حرم مطهر حضرت رقیه(س) در عرصه‌های گوناگون تأکید و آمادگی خود را برای انتقال تجربیات این آستان مقدس در حوزه‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و بهداشتی به حرم حضرت رقیه(س) اعلام کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها