موج
کدخبر : ۳۸۰۶۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380640

حسن افتخاری:

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: گاز تحویلی به بخش نیروگاهی خراسان رضوی در فروردین ماه امسال، ۱۲۰درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسن افتخاری مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی اعلام کرد: ۸۸۹ میلیون و ۴۳۷هزار مترمکعب گاز طبیعی در ۲ماهه ابتدایی امسال، تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال نشانگر افزایش ۷۷ درصدی است.

 حسن افتخاری در ادامه مطالب افزود: از این مقدار، ۴۱۳ میلیون و ۶۸۲ هزار مترمکعب در فروردین ماه و ۴۷۵ میلیون و ۷۵۵ هزار مترمکعب نیز در اردیبهشت امسال تحویل ۶ نیروگاه تولید برق استان شد.

وی ادامه داد: مجموع گاز مصرفی خراسان رضوی در تمام بخش‌ها طی ۲ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، ۲میلیارد و ۱۴۱هزار مترمکعب بوده که بیش از ۴۰ درصد این رقم در بخش نیروگاهی و برای تولید برق مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: گاز تحویلی به بخش نیروگاههای برق خراسان رضوی در فروردین ماه امسال، ۱۲۰درصد و در اردیبهشت ماه نیز ۵۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است که این مهم نشان دهنده رشد گازرسانی به این بخش است.

 افتخاری همچنین ادامه داد: شرکت گاز در روز‌های گرم تابستان هیچ محدودیتی برای گازرسانی به نیروگاه‌ها نداشته است و گازرسانی به این بخش به صورت منظم انجام می‌شود.

 وی در خاتمه اظهار کرد: افزایش سهم نیروگاه‌ها از گاز طبیعی موجب کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای، مشارکت مستقیم در توسعه پایدار و از مسوولیت‌های اجتماعی این شرکت است و مصرف کنندگان انرژی در ۲بخش گاز و برق نیز می‌توانند با صرفه‌جویی، سهم بزرگی در بهره مندی صنایع و واحد‌های تولیدی صنعتی از انرژی را فراهم کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها