موج
کدخبر : ۳۸۰۵۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380596

مدیر دفتر بازار شرکت توزیع نیروی برق استان قم از واگذاری سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان قم خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا مهاجری با اشاره به این‌که این سامانه‌ها با استفاده از اعتبارات داخلی شرکت توانیر از محل اخذ عوارض برق  و ۱۰ درصد آورده عشایر واگذار شد، افزود: سامانه‌های قابل حمل خورشیدی امکان جابه‌جایی راحت دارند و استفاده از آن نیز به‌آسانی میسر است.

وی در خصوص نحوه اجرای طرح واگذاری دستگاه‌های سامانه انرژی خورشیدی به عشایر، اضافه کرد: در این طرح خانواده‌های واجد شرایط که در محله‌های ییلاق و قشلاق فاقد شبکه و انشعاب برق می‌باشند، با هماهنگی اداره کل امور عشایر قم از این طرح بهره‌مند شدند.

مدیر دفتر بازار شرکت توزیع نیروی برق استان قم با بیان این‌که صنعت برق برنامه بهسازی و تقویت شبکه برق روستایی را در راستای حمایت و کمک به روستاییان از سال‌های گذشته در دستور کار قرار داده است، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این پروژه‌ها، افزایش رضایت‌مندی مشترکان روستایی و عشایری است.

در حال ‌حاضر بیش از ۵۷۰ هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ ۱۳ درصد برق قم در بخش کشاورزی، ۲۸.۴ درصد در بخش صنعت، ۳۶.۵۵ درصد در بخش خانگی، ۱۰.۴ درصد در بخش عمومی، ۹.۷۸ درصد سایر مصارف و ۱.۸۳ در بخش روشنایی معابر مصرف می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها