موج
کدخبر : ۳۸۰۴۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380462

ششمین نمایشگاه گل و گیاه، نهاده های کشاورزی و سیستم های نوین آبیاری در یزد برگزار شد و رییس و معاونان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد از این نمایشگاه بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد و به نقل از روابط عمومی نظام مهندسی، رییس و معاونان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از غرفه های ششمین نمایشگاه گل و گیاه،نهاده ها و ادوات کشاورزی و سیستم های نوین آبیاری بازدید به عمل آوردند.

محمدرضا خلف باغی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد اظهار داشت: انتظار می رود که با توجه به ظرفیت و رتبه های کشاورزی و دامپروری و همچنین موقعیت خاص جغرافیایی استان، یزد بعنوان یکی از قطب های نمایشگاهی دامپروری و کشاورزی تبدیل گردد.

وی یکی از آسیب های این نمایشگاه  را ادغام نمایشگاه گل و گیاه با نمایشگاه تخصصی کشاورزی دانست و افزود: نمایشگاه گل و گیاه چون بازدید کننده و مخاطب آن عامه مردم  است نبایستی با  نمایشگاه تخصصی کشاورزی که مخاطب آن بهره برداران و مجریان طرح های کشاورزی هستند ادغام باشد.

خلف باغی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی و ابتکار عمل، استان یزد بتواند نمایشگاه تخصصی کشاورزی با حضور فعالین و سرشناسان  کشوری در این عرصه برگزار نماید.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، در این نمایشگاه ۳۲ شرکت از استان‌های یزد، تهران، مازندران، تبریز، کرمانشاه، قم، اصفهان، اراک، فارس، مشهد و کرمان آخرین محصولات و دستاورد‌های خود را در قالب ۳۲ غرفه به نمایش گذاشته اند.

60 درصد این نمایشگاه که در فضایی به مساحت هزار و ۵۰۰ متر دایر است، به تجهیزات کشاورزی و بقیه مربوط به گل و گیاه اختصاص دارد.

انواع گل و گیاه و پوشش گلخانه ها، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی گلخانه ها، پوشش استخر‌های ذخیره آب و پرورش ماهی، سیستم‌های نوین آبیاری و ماشین آلات کشاورزی در حوزه کوددهی از محور‌های اصلی این نمایشگاه به شمار می‌آید.

این نمایشگاه تا ۸ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰:۳۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان واقع در جاده کنارگذر نبش تقاطع یزد – کرکان - شیراز دائر بوده و پذیرای علاقه‌مندان است.

قرار است: در‌های نمایشگاه‌های بین المللی استان با هماهنگی ستاد استانی مقابله با کرونا و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی بر روی عموم مردم باز باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها