موج
کدخبر : ۳۸۰۴۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380458

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند گفت: هر نامزدی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی است و اگر از دستورالعمل‌ها تخلف کند، قطعاً به‌عنوان یک تخلف انتخاباتی قلمداد خواهد شد و برابر قانون با وی برخورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس‌جمهور و با ارتباط تصویری استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دستورالعملی تنظیم و به نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا اعلام کرده‌ است که بر اساس آن هر نامزدی از این پروتکل‌های بهداشتی دستورالعمل‌ها تخلف کند قطعاً به‌عنوان یک تخلف انتخاباتی قلمداد خواهد شد و برابر قانون با وی برخورد می‌شود.

بازوند در ادامه با اشاره به اینکه سرپل‌ذهاب تنها شهر قرمز در غرب کشور است، عنوان کرد: این وضعیت بسیار نگران‌کننده است و احتمال قرنطینه کامل این شهرستان مرزی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در استان شرایطی پیش‌آمده هرگاه پیک کرونا نزولی می‌شود رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم بسیار کمرنگ می‌شود و این کار ممکن است بسترساز ورود کرمانشاه به پیک پنجم شود.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های حوزه نظارت، متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات عروسی و عزا اصلاً مناسب نیست و تداوم این وضعیت سلامت شهروندان را با خطر جدی روبرو می‌کند.

مدیر ارشد استان با اشاره به تعطیلات پیش رو، از مردم خواست به خاطر حفظ سلامت خانواده خود و دیگر شهروندان، مسافرت نکنند و افزود: این دستورالعمل از روز چهارشنبه ابلاغ می‌شود و مطابق آن، کسانی که به محدودیت‌ها بی‌اعتنا باشند مشمول جریمه‌های بسیار سنگین می‌شوند.

بازوند در ادامه با اشاره به اینکه سرپل‌ذهاب تنها شهر قرمز در غرب کشور است؛ عنوان کرد: این وضعیت بسیار نگران‌کننده است و باید هرچه سریع‌تر تصمیماتی اتخاذ شود که این موج کرونا از سرپل‌ذهاب به شهرهای دیگر استان سرایت نکند.

وی گفت: ظهر فردا جلسه‌ای در رابطه با وضعیت قرمز کرونا در سرپل ذهاب برگزار می‌شود و احتمال قرنطینه کامل این شهرستان وجود دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها