موج
کدخبر : ۳۸۰۳۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380393

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت گفت: در راستای حفظ سلامت و بهداشت شهروندان، و همچنین حفاظت از محیط زیست، وضعیت دفن زباله ها با قید فوریت باید تعیین تکلیف گردد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمد ابراهیم اقبالی  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت در جلسه شورای سلامت شهرستان تفت، بیان داشت: به منظور گرفتن یک تصمیم مشترک و با حضور فعال شهرداری، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و محیط زیست ظرف مهلت بیست روز باید نسبت به تعیین، تکلیف و ساماندهی وضعیت خطرناک گود زباله تفت اقدام شود.

این مقام قضایی با تأکید بر اصل 50 قانون اساسی در رابطه با مدیریت پسماندها اظهار داشت: به منظور حفظ محیط زیست تمامی دستگاه های ذی ربط مکلف هستند بر طبق اصل 50 قانون اساسی و مواد 1، 2، 4، 7، 16، 18 و 20 از قانون مدیریت پسماند نسبت به رعایت مقررات و سیاست های مقرر در این قانون اقدام کنند.

وی افزود: عدم همکاری دستگاه های مرتبط در این رابطه، از باب حقوق عامه با متخلفان بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

اقبالی تصریح کرد: از آنجائیکه که مدیریت پسماند با سلامت شهروندان سرو کار دارد و موضوع مهمی قلمداد می شود و کوتاهی و سهل انگاری در این زمینه تهدیدی برای سلامت افراد به حساب می آید دادستانی این مهم را از اولویت اصلی قرار داده و با جدیت تمام، همیشه این موضوع را دنبال می کند.

وی ابراز نمود: ضرورت تجمیع زباله‌های شهر در گود زباله شهر تفت در فاصله مناسبی از شهر به عنوان یکی از مصوبات اصلی شورای سلامت در کوتاه ترین زمان مورد تاکید است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها