موج
کدخبر : ۳۸۰۳۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380375

محمد اهلی خبر داد:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: 2 ایستگاه آتش نشانی در شهرک صنعتی خلخال و گرمی در حال احداث است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محمد اهلی ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل در جریان بازدید از ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال گفت: هم اکنون دو ایستگاه آتش نشانی در شهرک های صنعتی خلخال و گرمی در حال احداث می باشد که با برنامه ریزی های صورت گرفته، ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی خلخال به زودی مورد افتتاح و بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود: احداث این ایستگاه به مراحل پایانی خود رسیده است و در حال نصب تجهیزات مورد نیاز آن هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: برای این ایستگاه هزینه ای بالغ بر 40 میلیارد ریال هزینه شده است که 25 میلیارد ریال آن مربوط به خودروی آتش نشانی خریداری شده است.

اهلی از دیگر ایستگاه های در حال احداث را ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی گرمی برشمرد و افزود: این ایستگاه نیز پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصدی دارد که تلاش می شود تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری برسد.

وی مجموع ایستگاه های حال حاضر شهرک های صنعتی استان را 4 ایستگاه برشمرد و افزود: با شروع به کار این ایستگاه ها، مجموع این ایستگاه ها به 6 ایستگاه خواهد رسید که امیدواریم در افزایش ایمنی واحدهای تولیدی نقش بسزایی داشته باشند. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اهمیت و نقش اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری و کاهش خطرات و خسارات وارده به واحدهای تولیدی گفت: علاوه بر احداث و خرید و تجهیز خودروهای آتش نشانی، با اجرای برنامه هایی از قبیل شناسایی و پایش واحدهای صنعتی پرخطر و ارائه آموزش های مورد نیاز به واحدهای صنعتی، تلاش می شود تا بروز هرگونه حوادث احتمالی در شهرک های صنعتی کاهش یابد.

اهلی ادامه داد: با توجه به حجم عظیم سرمایه گذاری های صورت گرفته و وجود صنایع تاثیر گذار در شهرک های صنعتی، آمادگی در مقابل حوادث و صیانت از این سرمایه های ملی از اهمیت بسزایی در حفظ تولید و اشتغال کشور برخوردار است.

وی هدف از ساخت و احداث این ایستگاه ها را کاهش زمان رسیدن به محل حادثه و ارتقاء ایمنی در شهرک ها و نواحی صنعتی و همچنین صیانت از جان و مال واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: پیشگیری از وقوع حوادث در شهرک های صنعتی یکی از اهداف مهم ماست که در صورت وقوع حادثه و آتش‌سوزی باید حضور در محل حادثه را به حداقل زمان ممکن کاهش دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها