موج
کدخبر : ۳۸۰۳۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380357

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از افزایش ۱۱ درصدی عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ‌ران صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در سال 1400، اظهار داشت: در دوره زمانی دو ماه نخست امسال، در مجموع 267 هزار و 702 TEU کانتینر( هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) در پایانه‌های کانیتنری این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: هم‌سنجی این میزان عملیات کانتینری با مدت مشابه سال گذشته (243 هزار و 555 TEU کانتینر) بیانگر رشد 11 درصدی در این بخش از عملیات بندری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد 49 درصدی صادرات در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در مجموع دو ماهه امسال 81 هزار و 36 TEU کانتینر در

علیرضا محمدی کرجی ‌ران درباره عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در سال 1400، اظهار داشت: در دوره زمانی دو ماه نخست امسال، در مجموع 267 هزار و 702 TEU کانتینر( هر تی ای یو معادل یک کانتینر 20 فوت) در پایانه‌های کانیتنری این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی افزود: هم‌سنجی این میزان عملیات کانتینری با مدت مشابه سال گذشته (243 هزار و 555 TEU کانتینر) بیانگر رشد 11 درصدی در این بخش از عملیات بندری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به رشد 49 درصدی صادرات در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار داشت: در مجموع دو ماهه امسال 81 هزار و 36 TEU کانتینر در بندر شهید رجایی صادرات صورت گرفته است.

کرجی ران بیان کرد: این میزان رشد عملیات در حالی محقق شده که استان هرمزگان طی دو ماه اخیر با قرار گرفتن در وضعیت قرمز کرونایی، با آمار بالایی از همه گیری این ویروس مواجه بوده و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کارها با اعمال محدودیت‌های شدید مواجه شدند؛ اما شرکت های اپراتوری پایانه های کانتینری بندر شهید رجایی در این شرایط، ضمن رعایت شیوه نامه‌ها و پروتکل های بهداشتی، نقشی اساسی در پایداری تجارت دریایی و تامین زنجیره کالای مورد نیاز مردم، ایفا کرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: بندر شهید رجایی به دلیل برخورداری از پیشرفته ترین پایانه‌های کانتینری و بهره‌مندی از تجهیزات روز دنیا، بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری 85 درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها