موج
کدخبر : ۳۸۰۲۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380251

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تأکید کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: اقتصاد و معیشت از دغدغه های حوزه خبر و رسانه است که با تمهیدات اندیشیده شده این موضوع تا حدودی برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عباس زارع در نشست هم اندیشی اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات کشور با معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، فرماندار چالوس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مهم اهالی خبر و رسانه مازندران اقتصاد و معیشت است که اغلب از طریق آگهی‌های دولتی تأمین می شود ولی در این زمینه مشکلاتی وجود داشت اما با تمهیداتی که اندیشیده شد این موضوع به لطف خدا برطرف شد.

وی ادامه داد: آگهی‌ها را از دست مدیران کاملاً خارج کردیم و از طریق به ساز و کارهای قانونی اداره ارشاد به طور عادلانه بین خبرنگاران توزیع می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان ساخت: تا قبل از این، رسانه‌ها شاید در نقد عملکرد مدیران مشکلات و تردیدهایی داشتند زیرا نگران بودند که با نقد کردن مدیران، بحث دریافت آگهی های آنها از طریق آن اداره دچار مشکل و اختلال شود و به همین خاطر بعضا و موضوعی که نیاز به نقد بود را نادیده می گرفتند ولی الان توزیع آگهی ها از طریق اداره کل ارشاد مازندران صورت می گیرد و رسانه‌ها می‌توانند بدون هیچ گونه دغدغه ای به نقد منصفانه خود بپردازند. 

نائب رئیس خانه مطبوعات کشور نیز گفت: هر فردی به خود اجازه می‌دهد که وارد عرصه رسانه شود و دولت باید در این زمینه ورود پیدا کند و ساز و کار درستی طراحی شود تا رسانه به اهلش سپرده شود و این یکی از دغدغه های اهالی خبر و رسانه ث که از گذشته تاکنون همچنان وجود دارد و لازم است تا این موضوع بسیار مهم مورد توجه و حل و فصل قرار گیرد.

رضا عباس زاده افزود: درک نکردن خبر، بر می‌گردد به مدیران ما که سواد رسانه ای ندارند و به همین منظور با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درصدد برگزاری سومین دوره سواد رسانه ای هستیم.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره های سواد رسانه باعث می‌شود تا آگاهی و درک مدیران حوزه خبر بیشتر شود و مرز نقد و تخریب را بتوانند به درستی تشخیص داده و چالش‌های موجود در این حوزه برای همیشه برطرف شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور نیز در این نشست با اشاره به اینکه سطح کیفی رسانه‌ها در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: دوره آموزش خبرنگاری با حضور اساتید تهران در تمامی شهرستانهای مازندران برگزار می‌شود.

مازیار هوشمند افزود: یکی دیگر از دغدغه های اهالی خبر رسانی استان مازندران موضوع بیمه است که در این زمینه مقرر شد تا رسانه‌ها و خبرنگاران استان درخواست خود را به صورت مکتوب به خانه مطبوعات استان مازندران ارسال کنند تا در خواستهای آنها از طریق استان به خانه مطبوعات کشور ارسال شود تا در آنجا نسبت به پیگیری و رفع کامل این مشکل اقدام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها