موج
کدخبر : ۳۸۰۱۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380174

مسلم محمودزاده:

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان گفت: تغییر کاربری موقوفات کاشان برای بهره برداری در زمینه مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دستور کار است.

مسلم محمود زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به مهم ترین برنامه های اوقاف کاشان در زمینه سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی برای بهره برداری بهتر از موقوفات کاشان اظهار داشت: در حال حاضر بررسی موقوفات در زمینه سرمایه‌گذاری ها هستیم و به زودی بسته سرمایه‌گذاری در موقوفات کاشان را ارائه خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته عمده سرمایه‌گذاری‌ها در موقوفات کاشان در زمینه پنل‌های خورشیدی بوده است، تصریح کرد: در این راستا باید توجه داشت که موقوفات شهرستان کاشان در زمینه مجتمع‌های تجاری نیز ظرفیت بالایی دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان با بیان اینکه تغییر کاربری موقوفات نیز از دیگر برنامه‌های سال جاری در این شهرستان است، تصریح کرد:‌با این تغییر کاربری‌ها می‌توان از محل درآمد موقوفات در وقف‌های دیگر سرمایه‌گذاری کرد.

وی با بیان اینکه قابلیت کشاورزی مکانیزه و کشت گلخانه‌ای نیز در کاشان وجود دارد، گفت: تحقق همه این امور مستلزم استعلام زمین‌های موقوفه در شهرستان است.

محمودزاده با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و 340 موقوفه در کاشان وجود دارد، ادامه داد: این تعداد موقوفه  9 هزار و 25 رقبه دارند که دو هزار و 351 رقبه مسکونی، 860 رقبه تجاری،77 رقبه اداری،75 رقبه آموزشی و سه هزار و 143 رقبه کشاورزی است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 54 رقبه مذهبی نیز در کاشان وجود دارد، ابراز داشت:مابقی رقبات نیز با کاربری‌های مختلف صنعتی، بهداشتی و ... است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان با اشاره به اینکه برای ثبت موقوفات جدید در شهرستان کاشان تبلیغ و اطلاع رسانی مستمر را در دستور کار داریمف تصریح کرد: در این زمینه نیازهای روز جامعه را در شهرستان کاشان احصاء کرده و برای ثبت موقوفات جدید در اختیار واقفان قرار می‌دهیم.

وی احیای موقوفات را نیز از دیگر برنامه‌های اوقاف کاشان در سال 1400 اعلام کرد و ابراز داشت: در این راستا سال گذشته 12 وقف احیا شد و دو وقف جدید نیز ثبت شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: موقوفه  علی فرهنگ در قالب منزل مسکونی دو طبقه با ارزش 2.5 میلیارد تومان با پنج نیت تامین جهیزیه، کمک به جبهه های مقاومت، کمک به افراد بی بضاعت و ایتام، نشر فرهنگ و معارف قرآنی و جشن عید غدیر به ثبت رسیده است.

وی گفت: موقوفه دیگر ثبت شد در سال گذشته زمین کشاورزی با نیت روضه خوانی بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان اضافه کرد: امسال نیز یک وقف جدید در قالب یک زمین و منزل مسکونی با نیت ساخت مسجد وقف شد که واقف مسجد را بنا کرده و به ثبت رسانده است.

محمودزاده تصریح کرد: کمک به ازدواج، کمک به بخش بهداشت و درمان و وقف با نیت قرآنی در کاشان نیازهای اصلی است که واقفان باید به آن توجه داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها