موج
کدخبر : ۳۸۰۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-380039

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: واحد تولیدی داروهای گیاهای در استان اردبیل تا 10 روز آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل از احداث کارخانه های بزرگ داروسازی در استان خبر داد و گفت: یکی از واحدهای تولید داروهای گیاهی در استان اردبیل تا 10 روز آینده به بهره برداری می رسد.

وی توسعه شهرک های صنعتی خصوصی و واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی را از دیگر اقدامات توسعه صنعتی عنوان کرد و گفت: در چند سال گذشته چندین شهرک صنعتی خصوصی در استان ایجاد شده و در بیشتر نواحی صنعتی زمین برای واگذاری اشباع شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در زمینه صنعت و توسعه کارخانجات نیز سال گذشته استان اردبیل رتبه برتر در صدور پروانه بهره برداری کسب کرده است.

بهنام جو اظهار کرد: استان اردبیل به لحاظ تولید لاستیک و روکش درب نیز از قطب های تامین نیاز کشور است.

وی ادامه داد: حدود ۲۵ درصد از لاستیک کشور و ۹۰ درصد نیاز کشور به روکش درب در استان  اردبیل تولید می شود.

استاندار اردبیل افزود: با وجود کرونا، میزان صادرات در استان اردبیل در سال گذشته ۲۷۰ میلیون دلار بود که نسبت به سال ماقبل که ۱۸۰ میلیون دلار بود ، افزایش یافته است.

بهنام جو بیان کرد: توفیقات و زیرساخت چهار سال پیش ۵۰ کیلومتر بزرگراه در حال احداث داشتیم و الان ۳۵۰ کیلومتر در حال احداث داریم.

وی افزود: استان تبدیل به کارگاه شده و از ورودی سرچم پیمانکاران مشغول بهسازی ، اجرای راه آهن و سایر حوزه های زیرساختی هستند.

استاندار اردبیل گفت: تولید برق، اقدامات ایجاد دانشگاه صنعتی و نیروی انسانی فعال و متعهد را گامی مهم برای توسعه همه جانبه استان دانست .

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها