موج
کدخبر : ۳۷۹۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379699

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل با اشاره به آغاز فعالیت فاز اول پیست اسکی اوجور این پیست را ظرفیتی مهم برای رونق گردشگری در زمستان دانست.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در آیین افتتاح فاز اول پیست اسکی اوجور ضمن قدردانی از سرمایه گذار و مدیران دستگاههای اجرایی در راه اندازی این مکان گردشگری و ورزشی ، این ظرفیت را در رونق گردشگری و کسب و کار در فصل زمستان استان با اهمیت خواند.

وی بیان کرد: با اینکه در نیمه اول سال استان اردبیل حدود هفت میلیون مسافر و گردشگر را پذیرا بوده، ولی به دلیل عدم استفاده از پتانسیل ها در راستای توسعه گردشگری زمستان، در این فصل گردشگری عملا تعطیل می شود.

استاندار اردبیل با اشاره به وجود ۱۴ الی ۱۵ هزار تخت اقامتی در سرعین ، نبود گردشگر در فصل زمستان را نقیصه گردشگری استان عنوان کرد و راه اندازی پیست های اسکی را گامی مهم در راستای رونق گردشگری زمستان دانست.

بهنام جو به اجرای چندین طرح گردشگری زمستانی و پیست در استان اشاره کرد و از اجرای پیست اسکی در منطقه شابیل و خلخال که سرمایه گذاری آن ها شروع شده، خبر داد.

وی اظهار کرد: اقدام سرمایه گذاران گامی برای رونق گردشگری و سوددهی به استان بوده و باید دست سرمایه گذاران را بگیریم.

استاندار اردبیل افزود: اماکن گردشگری در دراز مدت سود ده بوده و بیشترین سود در ابتدای امر از محل ورود مسافران به سایر حوزه های عاید می شود.

بهنام جو با اشاره به رشد سه درصدی صنعتی استان و کسب رتبه اول در صدور پروانه بهره برداری،گفت: سوداوری و اهمیت گردشگری کمتر از صنعت نیست ولی در دراز مدت برای استان سودآوری به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: پیست اسکی اوجور از جمله اماکن گردشگری است که ظرفیت خوبی برای استقبال ازگردشگران خارجی بوده و لازم است طرح توسعه آن از جمله هتل، مکان آموزشی و رستوران با همکاری دستگاهها و سرمایه گذار اجرایی شود.

استاندار اردبیل از اجرای جاده دسترسی آسفالته با همکاری راه و شهرسازی خبر داد و گفت: آسفالت جاده دسترسی این پیست شهریور ماه به اتمام می رسد و اتصال راه الوارس به اوجور با اینکه هزینه بالایی دارد ،ولی در حال اجرا است.

بهنام جو بیان کرد: در هیچ جای دنیا پیست اسکی و آبگرم با هم در یک نقطه وجود ندارد و این ظرفیت مختص منطقه است که باید از این ظرفیت در راستای توسعه گردشگری است، استفاده شود تا بتوانیم منطقه را رشد دهیم.

وی تصریح کرد: همزمان با خرداد ماه و زمانی که بیشترنقاط کشور گرم است در این نقطه برف وجود دارد و اسکی بازان تا پایان خرداد می توانند اسکی کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها