موج
کدخبر : ۳۷۹۵۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379514

اکبر بهنام جو:

استاندار اردبیل گفت: بزرگراه های جدید با هدف کاهش تصادفات در استان اردبیل احداث می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه شورای راهبری تصادفات استان گفت: در حال حاضر ۳۵۰ کیلومتر از جاده های استان در محورهای مختلف در دست احداث است و هر سال تا۶۰ کیلومتر به بزرگراه های سطح استان با هدف کاهش میزان تصادفات جاده ای افزوده می شود.

وی اظهار کرد: نسبت به سه سال گذشته کار احداث بزرگراه ها در استان اردبیل با جذب اعتبار مناسب رشد قابل توجهی یافته و در حال حاضر در شمال استان از پارس آباد به سمت مشگین شهر، در مشگین شهر، محور رضی امیرکندی و گرمی به سمت بیله سوار در حال احداث است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه در آمار مقایسه ای میزان تصادفات برون شهری در دو ماهه سالجاری نسبت به دو ماهه سال ۹۹ چندان تغییری دیده نمی شود، بیان کرد: اصلی ترین راهکار در کاهش میزان تصادفات در سطح استان بویژه در فصل تابستان اجرای برنامه های اساسی و ایمن سازی جاده ها است.

بهنام جو از  ایمن سازی جاده سرچم از دو محور اردبیل به سرچم و به عکس خبر داد و افزود: یکی از تاثیر گذارترین جاده ها یعنی کلور درام در محور زنجان _منجیل به سمت خلخال است که با احداث و بهسازی آن بار ترافیک جاده سرچم کاهش می یابد و سبب کاهش خیلی از تصادفات می شود.

وی با بیان اینکه این محور در حال احداث است و قطعه اول نیز  بزودی شروع می شود، بیان کرد: ساخت قطعه اول کار به مناقصه رفته است و امید می رود در سالهای آینده یک محور ایمن و پر کاربرد برای رانندگان ایجاد شود.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر از فرماندهی انتظامی استان و عوامل انتظامی گفت: نیروی انتظامی تحت فرماندهی سردار حسینی در ایجاد امنیت و آرامش مردم شبانه روزی تلاش می کنند .

بهنام جو گفت: ۴۲ دستگاه دوربین ثبت تخلف و سرعت سنج در جاده های استان نصب شده  که نصب دوربین های هوشمند در جاده ها می تواند بازدارنده باشد.

وی افزود: با نصب دوربین های ثبت تخلف در جاده ها میزان سرعت در کنترل شده و کاهش تصادفات را در استان شاهد خواهیم بود که در این راستا در سطح استان ۴۲ دوربین نصب شده و 6 دوربین دیگر نیز خریداری و بزودی نصب می شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه ۱۷ دستگاه از دوربین های نصب شده مجهز به کنترل سرعت متوسط هستند، عنوان کرد: این کار سبب می شود رانندگان از قانون سرعت مجاز پیروی کنند و بزودی تمامی محورهای استان نیز به سیستم کنترل سرعت متوسط مجهز می شوند.

بهنام جو همچنین از احداث ساختمان پلیس راه در جاده های اهر، پارس آباد و خلخال خبر داد و افزود: برای کاهش آمار تصادفات در داخل شهر اردبیل نیز با همکاری شهرداری مرکز ساختمان مانیتورینگ تجهیز و برای کنترل هوشمند رانندگان راه اندازی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها