موج
کدخبر : ۳۷۹۴۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379483

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران گفت: نام نویسی دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از امروز اول خرداد همزمان با سراسر کشور به صورت حضوری در مازندران آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بهروز منصورکیائی اظهار داشت: ثبت نام پایه اول ابتدایی از امروز یکم خرداد در سراسر استان آغاز شد و  حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی ۶ سال تمام و ملاک محاسبه سن، اول مهرماه است.

وی ادامه داد: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اولی به این صورت است که خانواده‌ها به مدرسه مراجعه کرده و مدیر مدرسه نسبت به ثبت موقت ثبت‌نام دانش‌آموز در سامانه اقدام می‌کند و پس از اعلام پاسخ پایگاه سنجش براساس نوبت‌بندی ثبت‌نام قطعی در مدرسه انجام می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه میان پایه‌ها نیازی به مراجعه حضوری در مدارس ندارند، گفت: ثبت‌نام میان‌پایه‌ها به‌صورت خودکار انجام می‌شود و دانش‌آموز به پایه بالاتر می‌رود البته به‌جز مواردی که قرار است خانواده نسبت به ثبت‌نام دانش‌آموز در مدرسه دیگر اقدام کند که در این صورت شرایط به گونه‌ای دیگر خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مدارس حق دریافت هیچ وجهی به‌جز وجه کتاب و بیمه دانش‌آموزی را ندارند، افزود: موضوع مهمی که باید مورد توجه خانواده‌ها قرار دارد این است که ثبت‌نام دانش‌آموزان باید در محدوده جغرافیایی صورت گیرد.

منصورکیائی بیان داشت: ثبت‌نام تنها درمدارس خاص، هنرستان‌ها و عشایری محدوده جغرافیایی ندارد در غیر این صورت موضوع مهم ثبت‌نام دانش‌آموز در حوزه جغرافیایی مربوط به خود مهم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها