موج
کدخبر : ۳۷۹۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379438

ولی اله نصر :

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان بیان داشت: ایجاد زمینه اشتغال برای مددجویان بهزیستی به ویژه برای معلولان جزو اولویت‌های اول سازمان بهزیستی است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، ولی اله نصر در نشست مجازی با حضور مدیر بانک قرض الحسنه رسالت در استان و رهیار بهزیستی کشور پیرامون اشتغال مددجویان کمک به تامین اشتغال مددجویان را، وظیفه سازمان بهزیستی، عنوان کرد و گفت: ایجاد زمینه اشتغال برای مددجویان بهزیستی به ویژه برای معلولان جزو اولویت‌های اول  سازمان است.

وی تعامل و همراهی بانک قرض الحسنه رسالت در قالب اعطای تسهیلات خود اشتغالی به جامعه هدف را، مثبت برشمرد و افزود: در این مسیر نحوه تعامل و همراهی شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت و الگوی توسعه کارآفرینی مایه مباهات است.

افزایش 3 درصدی اعتبارات بانک قرض الحسنه رسالت در ارائه خدمات به بهزیستی

مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان اصفهان، در این نشست، گفت: بانک قرض الحسنه رسالت در خصوص اعطاء تسهیلات قرض الحسنه اشتغال در بخش کارفرمایی و خوداشتغالی در قالب وجوه اداره شده و تسهیلات تکلیفی قانون بودجه ویژه جامعه هدف بهزیستی در سطح کشور حامی سازمان بهزیستی است.

ابراهیم مسکین با اشاره به حمایت‌های این بانک از اشتغال مدجویان تحت پوشش بهزیستی، گفت: برای تحقق این مهم، الگوی توسعه کارآفرینی اجتماعی رسالت را به کار گرفته ایم.

وی تصریح کرد: اعتبارات در سال جاری، نسبت به سال گذشته، چند برابر شده است، لذا؛ باید این آمادگی را داشته باشیم تا بتوانیم اعتبار را به صورت صد در صد، جذب کنیم. 

مسکین با اشاره به افزایش سه برابری اعتبارات در سال جاری، افزود: این رقم در سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال بوده است که اکنون به ۱۴۰ میلیارد ریال، افزایش یافته است لذا؛  باید با شناسایی مددجویان ، آنها را در دریافت به موقع سهمیه مورد نظر، پشتیبانی کرد.

مدیر بانک قرض الحسنه رسالت استان اصفهان، یادآور شد: قرض‌الحسنه بانک رسالت و اداره کل بهزیستی استان با هدف ارائه خدمات به اقشار خاص و افراد تحت پوشش این اداره، بیش از گذشته در تعامل است.

بهزیستی اصفهان و بانک رسالت

تحقق رشد ۱۰۳ درصدی اشتغال در سال گذشته

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و کارآفریینی بهزیستی استان، گفت: سال قبل، بواسطه تلاش همکاران و مدیریت بانک قرض الحسنه رسالت اتفاقات خوبی در استان افتاد.

علی اصغر شاه‌زیدی افزود: در سال گذشته، تعهد اشتغال استان چهار هزار و ۲۸ نفر بود که به همت عمومی، اشتغال برای چهار هزار و ۱۴۴ نفر با رشد ۱۰۳ درصدی محقق شد.

وی ادامه داد: کل اعتبارات تبصره ۱۶ سال قبل، ۱۴۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که همه  اعتبار به صورت صد درصد محقق  که ۹۳.۵ درصد آن پرداخت  و تعهد بانک رسالت ۵ میلیارد تومان بود و بصورت صد در صد محقق شد. 

نوع تعامل مراکر مثبت زندگی با مددجو باید میتنی بر فرایند مددکاری باشد

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان، با اشاره به اینکه مراکز مثبت زندگی بازوان اجرایی ادارات هستند، گفت: متاسفانه، آشنا نبودن تعدادی از مراکز به دستورالعمل‌های مثبت زندگی، مشکلاتی را برای شهرستان، استان و  سازمان ایجاد  می‌کند.

پژمان پورشبانان، افزود: مدیران مراکز باید این مهم را در نظر داشته باشند که، مدل گفت و گو و نوع تعامل و صحبت با مراجع مبتنی بر همان فرایند مددکاری در مجتمع و ادارات باشد.

وی ادامه داد: مدیران نباید به مراکز مثبت زندگی، به عنوان، دفاتر پیشخوان نگاه کنند چرا که در این طرح قرار نیست مددجو پیگیر امور خود باشد، بلکه این وظیفه مددکار است که بر اساس خواسته اولیه، پیگیری امور را به عهده بگیرد.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان، تصریح کرد: پیش نویس دستورالعمل واگذاری طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه  در حال تدوین است که بر این اساس، این پرونده‌ها هم در اختیار مراکز مثبت زندگی قرار خواهد گرفت  که  مستلزم حضور یک تسهیلگر در مراکز مثبت زندگی و توزیع خدمت عادلانه است.

پورشبانان در پایان خاطر نشان کرد: مراکز مثبت زندگی می‌توانند در راستای تامین اشتغال پایدار مددجویان و جامعه هدف بهزیستی نقش موثری ایفا کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها