موج
کدخبر : ۳۷۹۴۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379404

سیاوش محمدی خبر داد:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: سامانه بارشی از بعدازظهر امروز وارد استان شده و تا پایان هفته ماندگار است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی ، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده جوی نسبتا ناپایدار تا روزهای پایانی هفته در غالب مناطق استان (بویژه در نواحی مرکزی و جنوبی) است.

وی افزود: از بعدازظهر امروز (شنبه ۱ خرداد) با توجه به نفوذ سامانه بارشی، بر شدت ناپایداری ها و میزان پوشش ابر افزوده می شود و در غالب نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد وزش تندباد موقتی و رگبار باران و رعدوبرق (در نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و اصابت صاعقه) خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: اوج ناپایداری نیز طی روز یکشنبه (۲ خرداد) در نواحی مرکزی و جنوبی انتظار می رود و این سامانه ناپایدار تا صبح دوشنبه (۳ خرداد) در برخی نواحی (بویژه مناطق جنوبی) به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

محمدی بیان کرد: از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه (۴ خرداد) از شدت ناپایداری ها موقتاً در استان کاسته خواهد شد؛ اما از بعدازظهر سه شنبه با نفوذ زبانه پرفشار که با جریانات مرطوب خزری همراه است مجدداً بر شدت ناپایداری ها افزوده شده و شاهد رگبار باران و رعدوبرق در غالب مناطق استان تا شب چهارشنبه (۵ خرداد) خواهیم بود.

وی اظهار داشت: طی امروز استان اردبیل هوای گرم را تجربه خواهد کرد ولی از فردا تا پایان هفته روند تغییرات دمایی کاهشی خواهد بود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها