موج
کدخبر : ۳۷۹۳۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379396

ودود رستم نژاد:

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش حفاظت محیط زیست استان اردبیل از آغاز سرشماری بهاره قرقاول در زیستگاه های نوار مرزی شهرستان گرمی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ودود رستم نژاد ، رئیس اداره نظارت بر حیات وحش حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: سرشماری بهاره قرقاول مطابق دستورالعمل سازمانی و به روش مشاهده مستقیم، آوا و مشاهده مستقیم در زیستگاه نوار مرزی شهرستان گرمی صورت گرفت و تراکم نسبی جمعیت این گونه پرنده با بررسی دقیق هر یک از مناطق و زیستگاه ها برآورد شد.

وی در حاشیه برنامه سرشماری ضمن قدردانی از همکاری  فرماندهی و ماموران هنگ مرزی شهرستان گرمی در انجام این سرشماری افزود: با توجه به معرفی گونه قرقاول به عنوان نماد شاخص استان، برآوردهای اولیه نشان می دهد خوشبختانه جمعیت این گونه رو به افزایش است و در تلاش هستیم با فرهنگ سازی به ویژه ترویج فرهنگ حمایت و حفاظت گونه، در آینده شاهد افزایش جمعیت و  شرایط بهتری برای زیست این گونه با ارزش باشیم.

قرقاول یکی از بزرگترین گونه تیره ماکیان است که از گونه های بومی و حمایت شده کشور بوده و شکار و نگهداری آن طبق قانون ممنوع است. این گونه در نوار مرزی شمال استان اردبیل و عمدتا در شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد قابل مشاهده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها