موج
کدخبر : ۳۷۹۲۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379284

با توجه به وزش باد گرم و خشک؛

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: با توجه به وزش باد گرم و خشک و احتمال خطر آتش سوزی در مراتع و مزارع، تمهیدات لازم صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز جمعه تا شنبه با توجه به وزش باد های 120 روزه ی جنوب شرق کشور، در برخی نقاط استان، به ویژه مناطق شرقی و مرکزی، احتمال وقوع گرد و غبار، گاهی افزایش موقتی سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به کاهش رطوبت نسبی نیز، در غالب نقاط استان افزایش نسبی دما ( بین 2 تا 4 درجه سلسیوس) پیش بینی می شود و در مناطق شرقی استان افزایش دما محسوس تر خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر پیش بینی می شود، خاطر نشان کرد: پدیده ی مناطق دریایی استان نیز در ساعات بعد از ظهر، وزش باد سطحی است و ضمن احتیاط شناور های سبک، شرایط دریا جهت تردد مساعد خواهد بود.

عارفی در پایان در خصوص توصیه های هواشناسی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: با توجه به افزایش دما در غالب نقاط استان مدیریت و صرفه جویی در مصرف آب و برق توصیه می شود همچنین با توجه به وزش باد گرم و خشک و احتمال خطر آتش سوزی در مراتع و مزارع، تمهیدات لازم صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها