موج
کدخبر : ۳۷۹۲۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379263

جعفر آهنگران خواستار توجه ویژه مسئولان به جایگاه مناطق آزاد و حمایت از عملکرد این مناطق در روند توسعه اقتصادی کشور شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جعفر آهنگران رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان در مراسم معارفه داریوش دلفانی مشاور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در امور مجلس شورای اسلامی و یوسف انصاری مسئول پیگیری های ویژه این سازمان که با حضور جمعی از مشاوران، معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد و بر ضرورت توجه ویژه مسئولان به جایگاه مناطق آزاد و حمایت از عملکرد این مناطق با هدف توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.
وی با ابراز خرسندی از پیشرفت مناطق آزاد کشور در سالهای اخیر که موجب تثبیت جایگاه آنها در سطح ملی و منطقه ای شده است گفت: جزایرکیش و قشم به دلیل محصور بودن و موقعیت جغرافیایی خاص می توانند بارسنگین توسعه مراودات تجاری و بازرگانی حوزه خلیج فارس را بر عهده گرفته و این نقش موثر را به خوبی ایفا کنند. از مسئولان نیز انتظار می رود به این مناطق نگرشی خاص داشته و در روند تدوین برنامه هفتم توسعه با رویکرد ملی به پیشرفت همه جانبه این جزایرکمک کنند. 
وی به دستاوردهای سازمان منطقه آزاد در زمینه تامین منابع مالی برای اجرای طرح های عمرانی اشاره کرد و گفت: اتمام طرح های نیمه تمام و رسیدگی به طرح های معوق در جزیره کیش در مدت کوتاه باقی مانده تا پایان دولت، مهم ترین رویکرد دربرنامه ها و عملکرد سازمان منطقه آزاد کیش است.
آهنگران بیان داشت: ارائه اطلاعات صحیح به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد بستر مناسب برای تصمیم گیریهای صحیح، عامل مهمی در رونق همه جانبه مناطق آزاد است و باید مشاور جدید سازمان منطقه آزادکیش در امور مجلس شورای اسلامی با تقویت تعاملات و پیگیریهای مستمر زمینه حمایت گسترده از روند توسعه منطقه آزاد کیش را به عنوان قطب گردشگری کشور فراهم کند.
ناصر آخوندی معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزادکیش نیز تقویت ارتباطات و ارائه اطلاعات کامل ازشرایط فعالیت در مناطق آزاد به قانونگذاران کشور را گامی اساسی درجهت تصویب قوانینی منطبق با وضعیت این مناطق و موثر در رفع چالش ها و حل مشکلات سرمایه گذاران، فعالان اقتصادی و هموطنان دانست و افزود: همکاری های گسترده با مراجع قانون گذاری و اطلاع رسانی درست، مهم ترین عامل درتصمیم سازی های اصولی و کمک به رشد همه جانبه  مناطق آزاد کشوراست.
داریوش دلفانی مشاور مدیر عامل سازمان منطقه آزادکیش در امور مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به تنوع فعالیت های اقتصادی، گردشگری و صنعتی در جزیره کیش و همچنین اهتمام مسئولان به رشد و توسعه منطقه آزاد کیش گفت: تلاش خواهیم کرد درسال" تولید، پشتیبانی و مانع زدایی، موانع پیش روی فعالان اقتصادی و مشکلات ناشی ازتسری برخی قوانین سرزمین اصلی به مناطق آزاد، در این جزیره زیبا برطرف شود تا افرادی که به شوق آبادانی کیش تلاش می کنند با انگیزه ای مضاعف در مسیررشد و تعالی این منطقه به حرکت ادامه دهند.
یوسف انصاری مسئول پیگیری های ویژه سازمان منطقه آزاد کیش نیز با تاکید بر اینکه خدمت به هموطنان و تلاش برای سرافرازی نظام اسلامی مهم ترین اصول در پذیرش هرمسئولیتی است اظهارداشت: با جدیت در پیگیری مسائل سازمان و ارائه خدمات به هموطنان عزتمند تلاش خواهیم کرد تا مسئولیت خود را در مسیرتوسعه و پیشرفت جزیره کیش به انجام رسانیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها