موج
کدخبر : ۳۷۹۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379240

اکبر بهنام‌ جو:

استاندار اردبیل گفت: منطقه در نتیجه همکاری و همدلی در مسیر توسعه قرار دارد و اگر امنیت نداشته باشیم، توسعه ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو ، استاندار اردبیل در آیین معارفه رئیس جدید دادگستری استان اردبیل گفت: امنیت یکی از مولفه‌های توسعه‌بخش است و با حضور و نقش‌آفرینی مجموعه قضایی اردبیل جزو استان‌های آرام و امن کشور به شمار می‌رود.

وی با قدردانی از فعالیت اعضای شورای تامین و دادگستری کل استان اردبیل در تامین امنیت ، بیان کرد: اقدام‌های خوبی در سایه همین امنیت در سال‌های گذشته در این استان صورت گرفت که از جمله می‌توان به بحث توسعه گلخانه‌ها اشاره داشت.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با وجود مشکلات تحریم و کرونا ۱۵ هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای به ۱۲۰ هکتار رسیده و ۴۰۰ هکتار دیگر نیز در دست احداث است و سال گذشته نیز بخش صنعت این استان سه درصد رشد داشت.

بهنام جو اضافه کرد: اردبیل جزو استان‌هایی بود که در سال جهش تولید عملکرد خوبی داشت و از جمله در حال حاضر ۲۵ درصد نیاز کشور به لاستیک خودرو را تامین می‌کند.

وی یادآور شد: همچنین یکی از بزرگترین طرح‌های کشاورزی دوران پس از انقلاب استان اردبیل در پنج سال گذشته در پایاب سد خداآفرین رقم خورد که در نهایت ۴۷ هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل خواهد کرد.

استاندار اردبیل عنوان کرد: استان اردبیل بی‌حاشیه و هم‌صدا با شتاب خوبی در زمینه‌های گوناگون در حال حرکت است که همه اینها در سایه امنیت، همکاری و همدلی خوبی است که در این استان وجود دارد.

رئیس‌کل جدید دادگستری استان اردبیل نیز در این آیین گفت: اجرای سند تحول قضایی که از سوی مقام معظم رهبری نیز تایید شده است، به عنوان تکلیف شرعی و نخستین برنامه به جد در دستور کار قرار می‌گیرد.

حجت الاسلام حسین کثیرلو افزود: همچنین در سالی که با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است تلاش می‌شود تا به سرعت موانع موجود در استان اردبیل شناسایی و با تعاملات و همراهی درون سازمانی و برون سازمانی در راستای تحقق آن اقدام موثری انجام شود.

وی در ادامه نیز بر لزوم برخورد جدی با مفاسد مالی و اخلاقی، کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد.

حجت الاسلام حسین کثیرلو در ادامه این آیین به‌عنوان رئیس جدید دادگستری استان اردبیل معارفه و از خدمات ۲۴ ماهه ناصر عتباتی در این سمت با اهدای لوحی قدردانی شد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها