موج
کدخبر : ۳۷۹۱۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379175

غلامعلی دهشیری؛

رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: تجلی تلاش ها و برنامه های یک سازمان در گرو هنر متعالی روابط عمومی است که باید به صورت حرفه ای و به روز منعکس گردد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد در دیدار با مجموعه روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد، اظهار داشت: شناخت و درک متقابل با دریافت ها و ارتباطات دو سویه به منظور دستیابی به اهداف سازمانی از اصول اساسی مدیریت است که روابط عمومی ها از عوامل مؤثر در تحقق این امر مهم می باشند.

وی از ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی به عنوان دو نقش مهم و راهبردی روابط عمومی یاد کرد و ابراز داشت: ترسیم نگاه درست و مبتنی بر حقیقت آحاد جامعه نسبت به دستگاه و ایجاد تعامل سازنده و تقریب اهداف سازمان با همگامی کارکنان مجموعه، از جمله رسالت های خطیر روابط عمومی در سازمان محسوب می گردد.

این مقام قضایی، تصریح کرد: روابط عمومی، فلسفه اجتماعی مدیریت است که مدیران مسئولیت شناس این خط مشی را دنبال می کنند و برنامه های خود را با فلسفه اجتماعی با کمک روابط عمومی همراه می نمایند.

وی گفت: یک مدیر برای موفقیت نیاز به همراهی بدنه خود دارد و رسالت روابط عمومی ایجاد یک ارتباط عاطفی بین مدیران و کارکنان است تا با ایجاد انگیزه مضاعف ضمن افزایش بهره وری، رضایتمندی از سازمان نیز نزد افکار عمومی و آحاد جامعه ارتقاء یابد.

رئیس کل دادگستری استان یزد، روابط عمومی حرفه‌ای را حلقه ارتباط بین سازمان و مردم دانست و بیان داشت: ایجاد ارتباط دو سویه با مردم و مراجعین و فراهم سازی بسترهای مناسب برای بهره گیری از نظرات فرهیختگان و نخبگان اجتماعی یک امر مهم است که باید در روابط عمومی دنبال شود.

وی توسعه رو به رشد در روابط عمومی دستگاه قضایی استان یزد به ویژه با همراهی روابط عمومی های دستگاه های وابسته به قوه قضاییه در استان را قابل قبول و قابل تحسین ارزیابی کرد و گفت: گرچه به واسطه گستردگی علم و عمل در روابط عمومی، همواره جا برای پیشرفت و تعالی وجود دارد، اما در سنوات اخیر تلاش های خوبی در مجموعه روابط عمومی دستگاه قضایی استان صورت گرفته است که جای تقدیر دارد.

دهشیری با بیان اینکه اهمیت جایگاه سازمانی روابط عمومی  زیر نظر عالی ترین مقام هر دستگاه،  نشان از جایگاه بالای آن از سوی مدیریت است، افزود: ساده سازی اصطلاحات تخصصی و اقدامات پیچیده دستگاه قضا برای مردم و تشریح و تبیین هنرمندانه اقدامات قضایی با رویکرد آموزشی، هشداری و آگاه سازی از جمله هنر های روابط عمومی در دستگاه قضا است.

وی در پیش بودن هفته قوه قضائیه و لزوم اهتمام جدی روابط عمومی در انعکاس عملکرد یک ساله دادگستری استان به جامعه با رویکرد امید آفرینی و دلگرمی را خواستار شد و اظهار داشت: برگزاری هفته قوه قضاییه باشکوه، نیازمند تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه ریزی دقیق و مدون است.

شایان ذکر است در ابتدای این نشست مدیر روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد گزارشی از عملکرد یکساله این واحد ارائه داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها