موج
کدخبر : ۳۷۹۰۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379063

منصور شیشه فروش خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از انجام طرح‌های مقابله با آفات نباتی در سطح یک هزار و ۲۷۰ هکتار از مزارع و باغ های در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ، منصور شیشه‌فروش گفت: در سطح یک هزار و ۲۳۰ هکتار از باغ‌ها و مزارع استان مبارزه با ملخ و ۴۰ هزار هکتار مقابله با آفات غلات از جمله سن گندم در چند روز اخیر انجام شده است.

 وی بیان کرد: طرح‌های مقابله با ملخ در شهرستان‌های کاشان، تیران و کرون، لنجان و سمیرم صورت گرفت که بطور عمده ملخ‌های بومی بودند و هیچ نوعی از ملخ‌های صحرایی گزارش نشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به ادامه ردیابی‌ها برای دفع آفات نباتی بویژه ملخ در سطح ۱۰ هزار هکتار از مزارع و باغ‌های استان افزود: امسال استفاده از سم، پایش و کنترل کرم خراط، ردیابی مگس مدیترانه‌ای، کنترل سن غلات، جوندگان و بیماری آتشک درختان دانه‌دار انجام و در دستور کار دستگاه‌های مربوطه قرار دارد.

منصور شیشه فروش یادآور شد: سال گذشته مجموع خسارات آفات نباتی به مزارع و باغ‌های استان در مجموع بالغ بر پنج میلیارد تومان برآورد شد و به این منظور برای پیشگیری از این خسارت‌ها و با توجه به اینکه بسیاری از این باغ‌های و مزارع بیمه نیستند ارائه آموزش‌های لازم و کنترل ضروری است.      

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها