موج
کدخبر : ۳۷۸۹۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378948

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری کردستان گفت: به همت انجمن علمی موسیقی دانشگاه کردستان و همکاری و مشارکت حوزه هنری استان کردستان سخنرانی آنلاین دکتر کامیار نعمت‌اللهی دکترای اتنوموزیکولوژی از دانشگاه کلن آلمان با موضوع "موسیقی ایرانی و مسئله سنت وهویت" برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، کژوان ضیاءالدینی پیش از ظهر امروز سه شنبه در گفت‌وگو با رسانه های استان اظهار کرد: مسئله «هویت» به اعتبار پیوندی بیش از هر مقوله دیگری با فرهنگ دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ لذا باید بطور جدی به آن پرداخته شود.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری کردستان افزود: خود مسئله سنت نیز از مقولات بسیار مهمی است که در موسیقی ایرانی با ویژگی‌های منحصرش، از جهت‌های مختلف قابل بررسی ست.

این استاد دانشگاه ادامه داد: موسیقی‌شناسی قومی، قوم‌موسیقی‌شناسی یا اتنوموزیکولوژی عبارتست از بررسی  و مطالعه انسان شناختی موسیقی به مثابه یک پدیده خاص فرهنگی و جنبه‌ای جهانشمول از رفتار اجتماعی انسان است.

ضیاءالدینی افزود: باتوجه به اهمیت بررسی "موسیقی ایرانی و مسئله سنت و هویت" از دیدگاه اتنوموزیکولوژی (موسیقی شناسی قومی) انجمن علمی موسیقی دانشگاه کردستان با همکاری حوزه هنری استان کردستان از ساعت 17 رو یکشنبه 2 خرداد ماه در  https://meet.uok.ac.ir/ch/art.hall3 برگزار می‌شود.

وی در خصوص سخنران برنامه نیز گفت: کامیار نعمت اللهی متولد 1365 تهران از نوازندگان تار که اجراهای متعددی را در داخل وخارج از کشور از جمله اجرای"هفت شهر عشق" با نگاهی به هویت اقلیم‌های بزرگ فرهنگی ایران را درکارنامه هنری خود دارد.

وی اضافه کرد:این نوازنده موسیقی ایرانی دارای دکترای اتنوموزیکولوژی (موسیقی شناسی قومی) از دانشگاه کلن آلمان است و هم اکنون به عنوان محقق مهمان در موسسۀ Orient Institute مشغول به فعالیت است.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری کردستان در پایان گفت: حضور در این نشست برای تمامی علاقه مندان در بستر فضای مجازی  معرفی شده دانشکده هنر ومعماری دانشگاه کردستان آزاد است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها