موج
کدخبر : ۳۷۸۸۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378881

استاندار هرمزگان از پیگیری و مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در اجرای طرح‌های پرورش ماهی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست با محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با حضور احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این نشست تامین منابع لازم توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای احداث امکانات تولید بچه ماهی از مولدهای بومی و وارداتی جهت تامین بچه ماهی مورد نیاز  استخرهای پرورشی  استان هرمزگان، مورد پیگیری قرار گرفت.
وی ادامه داد: مقرر شد در این راستا در ۲ هفته آینده، تفاهم‌نامه ای آماده و گزارش اقدام‌ها در نشستی ارائه و بررسی شود.
استاندار هرمزگان اظهار داشت: پرورش ماهی یکی از ظرفیت‌های مهم برای اشتغال‌زایی و صادرات در هرمزگان است که مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در توسعه این صنعت بسیار موثر خواهد بود.
همتی تصریح کرد: ساماندهی زمین‌های متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بندرعباس در راستای احداث زیرساخت ها و طرح‌های امورخیریه از دیگر مواردی بود که مطرح و پیگیری شد.
استان هرمزگان به واسطه گستردگی دریا و جزیره‌ها و وجود ۵۳ واحد قفس علاوه بر صیدهای عادی و استخرهای پرورش آبزیان درساحل، در تولید پرورش ماهی در قفس در کشور پیشرو است.
لازم بذکراست آغاز دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ صنعت پرورش ماهی در قفس در استان هرمزگان وجود نداشت اما اکنون نزدیک به ۶ هزار تن تولید می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها