موج
کدخبر : ۳۷۸۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378750

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران تأکید کرد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران بر ضرورت توسعه فرهنگ داوطلبی با استفاده از فضای مجازی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، غلامعلی فخاری در جمع معاونین، مدیران ستادی هلال احمراستان اظهار داشت: برنامه راهبردی ما در جمعیت هلال احمر به منظور توسعه فرهنگ داوطلبی، استفاده از ظرفیت فضای مجازی و فناوریهای نوین است.

وی ادامه داد: شاخصه مهم بهره گیری از سامانه های دیجیتال، حذف فاصله و تسهیل در دسترسی و امکان برقراری ارتباط در کمترین زمان ممکن با افراد، گروهها و جامعه هدف است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران مدیریت در دنیای جدید را مدیریتی مبتنی بر اقدامات نرم افزاری و مغزافزاری توصیف کرد و گفت: دوران مدیریت سخت افزاری گذشته و اینگونه اقدامات کارآیی خود را ازدست داده است.

وی با تأکید بر اینکه باتداوم نظام سنتی داوطلبی، اهداف نهایی محقق نخواهد شد تصریح کرد: متأسفانه فرهنگ داوطلبی در جامعه ما به صندوق صدقات منتهی می شود و در چنین شرایطی ما چاره ای جز شفاف سازی و هم افزایی با مردم نداریم که البته این فرآیند، پروسه ای دشوار و مستلزم اصلاح بخش زیادی از باورهای مردم است.

فخاری بیان داشت: یکی از الزامات مهم در راستای توسعه فرهنگ داوطلبی این است که به جای نگاه مادی و محاسبه ارزش اقتصادی فعالیتهای داوطلبی، به جنبه ارزشهای معنوی و میزان مشارکت محوربودن آن توجه کنیم.

وی گفت: آنچه به یک  فعالیت داوطلبی ارزش می دهد هزینه مادی آن نیست بلکه میزان مشارکت مردمی در آن پروژه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت نهادینه سازی فرهنگ سازمانی در مجموعه های اداری ابراز داشت: واقعیت این است که نهادینه سازی فرهنگ سازمانی با بخشنامه و اقدامات دستوری محقق نخواهد شد بلکه این امر مستلزم حضور مستقیم، گفت و گو و تدوین استراتژی براساس واقعیات ملموس است.

وی تعمیق فرهنگ سازمانی را فرآیندی سخت و پیچیده عنوان کرد و افزود: یکی از مؤثرترین اقدام در تغییر، اصلاح و تعمیق فرهنگ سازمانی، ارتباط مستقیم مدیریت با مجموعه همکاران در واحدهای مختلف است.

فخاری با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی ما در مجموعه هلال احمر بر محور توسعه فعالیتهای داوطلبی و ارائه خدمات امداد ونجات به همنوعان و ترویج مهرورزی و صلح در راستای صیانت از کرامت انسانی تمرکز یافته است، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان اجتماعی، مدل رفتاری خاص خود را دارد که این مدل مبتنی بر ارتباطات انسانی از پایین به بالا است.

وی اظهار داشت: مفهوم عملیاتی این مدل این است که ما برای تحقق فرهنگ سازمانی باید با گروههای مختلف اجتماعی مکالمه و مفاهمه داشته باشیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران افزود: ارتباطات سازنده و مبتنی بر اصول اخلاقی، نقش انکارناپذیری در توسعه و نهادینه سازی فرهنگ سازمانی دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها