موج
کدخبر : ۳۷۸۶۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378673

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی از اسناد موقوفات مربوط به چندصد سال قبل است که امیدواریم این فرهنگ ریشه‌دار باور و اعتقاد دینی در جامعه تا ظهور ولی الله اعظم ماندگار بماند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، آیت‌الله علی معلمی اظهار داشت: خدای رحمان را شاکریم که توفیق بندگی را به مؤمنان عطا کرد و در کنارش توجه به بندگان خدا در آیات متعدد قرآن مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: خدای رحمان بندگی خود را می‌طلبد توجه به نیازمندان را هم مطالبه دارد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: نشانه مؤمنان متقی ایمان به غیب، اقامه نماز و انفاق کردن است که انفاق به این معناست که انسان از مال خود، برای تأمین نیازمندی نیازمندان بگذرد که برخی موارد موردی بوده یعنی مبلغی را در اختیارش می‌گذارد اما وقتی انفاق ماندگار که به‌معنای وقف است.

وی افزود: وقف به این معناست که منفعت مال در یک راهی هزینه شود که البته در جامعه شیعی عمده موقوفات صرف اقامه عزاداری سالار شهیدان بوده است که امسال در ماه مبارک رمضان اوقاف از محل عوائد موقوفات اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی کرده که جای قدردانی دارد.

آیت‌الله معلمی گفت: بعدها هم موقوفاتی در زمینه آموزش قرآن، دستگیری از نیازمندان و بیماران مستمند، ترویج فرهنگ دین و تهیه کتاب برای کتابخانه‌ها وجود داشت و دارد.

وی با بیان اینکه موقوفات، صدقه ماندگار و جاریه است نه برای یک مقطع خاص و برای همیشه آینده، تأکید کرد: امیدواریم جامعه دینی ما به وقف اهمیت دهند.

امام جمعه قائمشهر با تأکید بر ضرورت امانت داری در وقف، افزود: این مهم از هر دوسمت باید باشد؛ نه تنها نگهدارنده اموال موقوفه باید اجاره را پرداخت کند متقابلاً دریافت کننده براساس مفاد وقف نامه پای‌بند باشد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ وقف از گذشته‌های دور در جامعه دینی جایگاه خاص و رفیعی داشته است، گفت: برخی از اسناد موقوفات مربوط به چندصد سال قبل است که امیدواریم این فرهنگ ریشه‌دار باور و اعتقاد دینی در جامعه تا ظهور ولی الله اعظم ماندگار بماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها