موج
کدخبر : ۳۷۸۶۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-378654

استاندار مازندران اعلام کرد:

استاندار مازندران گفت: زیر ساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت تدبیر و امید رشد و ارتقا محسوسی یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در مراسم افتتاح متمرکز ۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران در ساری، اظهار داشت: زیر ساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در دولت تدبیر و امید رشد و ارتقا محسوسی یافته است و از همه مهم تر این که طرح های مخابراتی در همه مناطق شهری و روستایی توسعه پیدا کرده و مورد توجه قرار گرفت.

وی با بیان این که طرح های مخابراتی به نوعی احساس عدالت اجتماعی را در جامعه تقویت کرده است، ادامه داد: اقتصاد توسعه یافته با اقتصاد دیجیتال که سهم تعیین کننده ای در توسعه کشور دارد، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

استاندار مازندران به توسعه زیر ساخت های مخابراتی برای رسیدن به اهداف گردشگری، کشاورزی نوین و صنعت پویا در استان اشاره کرد و بیان داشت: امروز با ایجاد پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی از جمله برنج، مرکبات، گل و گیاه و آبزیان، به زیر ساخت های توسعه ای ارتباطی در استان نیاز جدی داریم تا فعالیت اقتصادی این بخش ها را دوچندان کنیم.

وی به نقش توسعه مخابرات در حوزه سیاسی از جمله انتخابات و فعالیت احزاب اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر و امید همواره برای رسیدن به همه اهداف مردم بر توسعه زیر ساخت های فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرده است.

حسین زادگان ایجاد فضای لازم و توسعه زیرساخت های ارتباطی را از مهم ترین وظایف دولت ها در چند سال اخیر دانست و گفت: در شرایط خاص تحریم ها که خیلی ها می گفتند دولت در تأمین مایحتاج اولیه مردم باز می ماند، اما طرح های ملی و منطقه ای زیادی همچنان حال افتتاح و بهره برداری است، پس اطلاع رسانی از طرح هایی که افتتاح می شود حق مردم است.

وی با تأکید بر این که اختلافات سیاسی و جناحی نباید منجر به تخریب عملکرد نظام شود، گفت: امروز از سوی برخی از افراد معاند شاهد تخریب عملکرد هر سه قوه نظام هستیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با بیان این نکته که باید در اقناع سازی جامعه از بستر فضای مجازی استفاده درستی شود و دولت نیز نسبت به توسعه فضای مجازی اهمتام و رویکرد جدی دارد، گفت: یکی از اقدامات توسعه گرای دولت تدبیر و امید تمرکز بر طرح های نیمه تمام به جای آغاز پر سر و صدای طرح های جدید بود چرا که طرح های نیمه تمام زیادی در کشور حتی بیش از یک تا دو دهه رها شده بود و دولت با توجه به این طرح و اتمام آنها، از هدررفت سرمایه کلان ملی جلوگیری کرد.

حسین زادگان، تصریح کرد: اگر  طرح های جدیدی هم در دولت تدبیر و امید تعریف و شروع شد، بر اساس اولویت ها و نیازهای هر منطقه بوده و برای بهره برداری از آن نیز مطالعه نیاز سنجی و در عین حال زمان بندی تعیین شده است تا همانند طرح های نیمه تمام دوره های قبلی رها نشود.

وی بیان داشت: طرح های متعدد نیمه تمام و بعضاً غیر کارشناسی از  دولت های نهم و دهم برای دولت تدبیر و امید باقی مانده بود که دولت همه آن ها را سر و سامان داده است.

استاندار مازندران با بیان این که طرح هایی که در دولت تدبیر و امید در استان مازندران نیز شروع شده است بر اساس توانایی های کارشناسی و اعتبارات استانی بوده است، عنوان کرد: طرح های مخابراتی مازندران نمونه هایی است که در بازه زمانی کمتر از ۲ سال به افتتاح رسید.

وی با اعلام این که در حال حاضر ۲ درصد از سهم اعتبارات در جهان برای توسعه فناوری های نوین احتصاص می یابد، افزود: توسعه و پیشرفت کشور با سرمایه گذاری در این زمینه تسریع می شود و مطمئناً افتخار آفرینی در حوزه ارتباطات در واقع افتخار آفرینی برای همه مردم است نه فقط دولت و این رویکرد باید در بین آحاد مردم نهادینه شود.

حسین زادگان از رسانه ها به ویژه صدا و سیما خواست تا در امید آفرینی جامعه نقش آفرینی کنند و تأکید کرد: رسانه ملی باید از گسترش اخبار ناامید کننده پرهیز کند.

وی از همه فرمانداران به صورت ویژه خواست تا مشکلات توسعه مخابراتی و  ارتباطات و فناوری اطلاعات را در استان شناسایی و همکاری لازم را داشته باشند و گفت: این حوزه نیاز ضروری همه مردم است و در واقع طرح های مخابراتی یک نوع عدالت محوری اجتماعی است.

به گزارش موج مازندران، ۱۳۸ طرح مخابراتی مازندران با سرمایه‌گذاری حدود یک‌ هزار میلیارد ریال که مربوط به تمامی ۲۲ شهرستان مازندران است و در بازه زمانی یک ساله اجرا شد و امروز به صورت متمرکز در مرکز مخابرات معلم ساری و با دستور ویدئو کنفرانسی احمد حسین زادگان، استاندار مازندران افتتاح شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها